OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – X NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.06.2021 r.


 1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec prowadzony przez Róże Kobiet dziś o godz. 16.30.
 2. W piątek, 11 czerwca, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, biskupi zebrani na plenarnym zebraniu Konferencji Episkopatu uroczyście ponowią akt poświęcenia Polski Sercu Jezusa. W tym samym dniu zostanie on odnowiony we wszystkich polskich parafiach, również w naszej, która będzie przeżywać w tym dniu odpust parafialny.

  Symbolem nieskończonej i niepojętej miłości Boga – piszą biskupi w liście – jest przebite włócznią i otwarte Serce wiszącego na krzyżu Zbawiciela. Wobec takiej Miłości nie można przejść obojętnie, trzeba na nią odpowiedzieć. Kult Serca Jezusa wyraża się w pragnieniu, by nasze serca zranione grzechem, ale obmyte i uzdrowione Chrystusową Krwią biły w rytmie Najświętszego
  Serca Zbawiciela, będącego „gorejącym ogniskiem miłości”. On najpełniej objawił światu miłość, bo nie jest bezwzględnym Sędzią, ale kochającym Ojcem.

  Poświęcając się Sercu Jezusowemu, człowiek pozwala do końca przeniknąć się miłością Bożą, na tę miłość odpowiedzieć i nieść ją otaczającemu światu. 

  Oddawanie czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa związane jest z kultem Miłosierdzia Bożego, na które tak wrażliwy jest współczesny człowiek. Świadczy o tym duchowe doświadczenie świętej Siostry Faustyny Kowalskiej, uformowanej również przez nabożeństwo do Serca Jezusa, tak bardzo żywe w latach jej służby w Kościele”. 

  Wykorzystajmy ten czas łaski i świętowania w naszej parafii. Uczestniczmy w piątek we Mszy św. odpustowej ku czci Bożego Serca, które będą o godz. 7.00, 9.00, 16.00, 18.00. Podczas każdej Mszy św. akt poświęcenia Parafii i Polski Sercu Jezusa.Uroczystą sumę odprawi i kazania wygłosi ks. Andrzej Wołpiuk, który przeżywa w tym roku srebrny jubileusz kapłaństwa. Uroczysta suma odpustowa w intencji Parafian i modlących się w naszej świątyni, z procesją wokół kościoła o godz. 18.00. Nabożeństwo czerwcowe w piątek po Mszy św. o godz. 18.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • We wtorek wspomnienie Świętej Jadwigi Królowej.
  • W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  • W niedzielę, 13 czerwca nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie o godz. 17.00.
 1. Różaniec prowadzony przez członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o godz.17.00. Msza św. w intencji ADŚ o godz. 18.00.
 2. W piątek wypominki i Msza św. o godz. 18.00 ofiarowana za dusze wypominane w naszym kościele oraz za zmarłych w roku 2021. Podczas Mszy św. będziemy wymieniać zmarłych z ostatniego miesiąca.
 3. W niedzielę, 13 czerwca na Mszy św. o godz.13.00 błogosławieństwo dzieci z okazji 1-rocznicy chrztu św. i urodzin.
 4. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary parafianom z os. 700 – lecia 8 i 11. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. 700 – lecia 12 i 13.
 5. Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania ołtarzy oraz pobożnego przeżycia Bożego Ciała serdecznie dziękujemy. Dziękujemy służbie kościelnej, ministrantom i lektorom, oazie młodzieżowej, osobom niosącym symbole religijne, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopczykom dzwoniącym i ich rodzicom, chórowi Głos Serca, pocztom sztandarowym: górników, Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ oraz wszystkim wiernym, którzy poprzez modlitwę włączyli się aktywnie w tę wielką manifestację naszej wiary, uwielbiając Najświętszy Sakrament. Dziękujemy małżonkom Domowego Kościoła, MSJ, Arcybractwu Straży Honorowej NSPJ, Bractwu Miłosierdzia, młodzieży oazowej i lektorom, Różom Kobiet, ADŚ, grupie mężczyzn oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie ołtarzy i dekorację.
  Procesja eucharystyczna dziś po Mszy św. o godz. 10.00, w oktawie Bożego Ciała po nabożeństwie czerwcowym, które rozpoczynamy o godz. 17.30.
 6. W niedzielę, 13 czerwca będzie można złożyć dar krwi na Małopolskiej Stacji Krwiodawstwa w godz. 9.00-15.00 w domu katechetycznym.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego. Można jeszcze nabyć majowo-czerwcowy numer Głosu Serca.