OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2024 R.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 ostatni dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego. Szczegółowy program w gablotce i na stronie internetowej parafii. Msze św. w czasie ferii zimowych od poniedziałku do soboty, 24 lutego w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź pół godziny przed Mszą św.
 2. W tym tygodniu Środa Popielcowa rozpoczyna czas Wielkiego Postu. W tym dniu wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli można spożywać posiłki tylko trzy razy dziennie, raz do syta i dwa lekkie oraz obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Post ścisły obowiązuje od ukończenia 18 roku życia do rozpoczęcia 60 roku życia, natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od ukończenia 14 roku życia aż do śmierci. W tym dniu rozpoczyna się Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu i Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Kancelaria w tym dniu nieczynna.
 3. W najbliższy piątek przypada Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Zachęcamy do podejmowania zwłaszcza w tym dniu modlitwy i dzieł pokutnych w intencji osób, które zostały skrzywdzone we wspólnocie Kościoła. W naszej parafii zostanie odprawione Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 8.30 w tej intencji, a po niej o godz. 9.00 Msza św. Po południu Droga Krzyżowa dla dzieci i dorosłych o godz. 17.15, dla młodzieży i dorosłych po wie­czornej Mszy św.
 4. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00. Na Gorzkich Żalach zbierana jest składka na kwiaty do Bożego Grobu.
 5. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, prośby i podziękowania oraz koronka do Miłosierdzia Bożego. W ramach wieczoru uwielbienia po koronce chwila adoracji Najświętszego Sakramentu i Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież i zespół Alfaton ubogacona pieśniami pasyjnymi.
 6. Spotkania wspólnot:
 • Klubu Seniora w czwartek o godz. 16.00. W ramach spotkania projekcja filmu To historia współczesnych bohaterów, w których życie w sposób cudowny wkracza św. Józef. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 • Bractwa Miłosierdzia w czwartek o godz. 17.30.
 • Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 1. Msza św. dla dzieci i małżeństw w niedzielę, 18 lutego o godz. 10.00. Z racji wspomnienia liturgicznego Świętych Hiacynty i Franciszka, dzieci fatimskich, zapraszamy również rodziców z małymi, kilkumiesięcznymi dziećmi; będzie specjalne błogosławieństwo relikwiami Świętych Hiacynty i Franciszka oraz modlitwa za ich wstawiennictwem. W ramach kazania, w krótkiej inscenizacji, będzie przybliżone spotkanie dzieci fatimskich z Maryją, które miało miejsce 13 października 1917. Serdecznie zapraszamy.
 2. Zostało jeszcze kilka miejsc na wyjazd dla rodzin i osób dorosłych na Wakacje z Bogiem nad jeziora w Puszczy Augustowskiej i na Suwalszczyźnie. Zapisy i więcej informacji u ks. Proboszcza.
 3. Zachęcamy do nabywania: Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego, Gościa Extra, który jest poświęcony w całości tematom związanym z Wielkim Postem i miesięcznika Apostolstwo chorych.
 4. Klub Honorowych Dawców Krwi przy parafii NSPJ w Kętach informuje, że we wtorek, 20 lutego 2024 r. o godz. 17.00 w sali Św. Rodziny odbędzie się Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze. Na zebraniu zostanie wybrany nowy Zarząd Klubu na okres 4 lat, a także nowi członkowie Klubu. Wszystkich chętnych, którzy chcą zaangażować się w działalność naszego Klubu serdecznie zapraszamy.
 5. Zapraszamy dziś i w każdą niedzielę do parafialnej kawiarenki w godz. od 9.15-13.00. Dzisiaj w kawiarence do kawy oprócz ciasta podajemy wyjątkowo duże i smaczne pączki.