OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.02.2024 R.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 kontynuujemy adorację Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego. Szczegółowy program w gablotce i na stronie internetowej parafii.
 3. Kalendarz liturgiczny:
 • W poniedziałek wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
 • We wtorek wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
 • W sobotę wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
 • W niedzielę, 11 lutego wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Spotkanie dla ludzi chorych oraz starszych w naszej parafii odbędzie się w czasie rekolekcji parafialnych, 2 marca, w sobotę. Diecezjalne obchody odbędą się w niedzielę, 11 lutego w parafii św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach o godz. 15.00 z udziałem ks. Bpa Piotra Gregera.
 1. Różaniec prowadzony przez członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o godz.17.15, a po nim Msza św. w intencji ADŚ o godz. 18.00.
 2. W piątek wypominki i Msza św. ofiarowana za dusze wypominanych w naszym kościele oraz za zmarłych w bieżącym roku.
 3. Animatorzy oazy młodszej wraz z księdzem Sławomirem Maliszem przypominają o spotkaniu integracyjnym, które odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 10 lutego. Zbiórka o godzinie 10.00 w salce oazowej. Zapraszamy wszystkich, którzy w tym roku uczęszczali do wspólnoty oraz dzieci przedszkolne biorące udział w trzecie niedzielę miesiąca. Zapisy i dodatkowe informacje u animatorów. Serdecznie zapraszamy.
 4. W sobotę wspomnienie rocznicy pierwszej wywózki i deportacji ludności polskiej pod okupacją sowiecką w głąb Rosji, (10.02.1940 r., 220 tyś. osób). Modlitwa przy pomniku pamięci Ofiar nazizmu i komunizmu w tym dniu po Mszy św. o godz. 18.00.
 5. W niedzielę, 11 lutego na Mszy św. o godz. 13.00 uroczyste błogosławieństwo dzieci z okazji 1-rocznicy chrztu św. i urodzin.
 6. Serdecznie zapraszamy na Kęckie Warsztaty Gospel – „Uwielbienie w Sercu”, które odbędą się 6-7 kwietnia 2024 w naszej parafii. Udział w warsztatach jest okazją do podszkolenia swojego warsztatu wokalnego i spędzenia pożytecznie czasu. Warsztaty poprowadzi Gabi Gąsior – wokalistka, dyrygentka.

Warsztaty rozpoczną się w kolejną rocznicę odejścia do Domu św. Jana Pawła II, a zakończą się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego po Mszy Świętej o godz. 18.00 modlitwą uwielbienia i koncertem ewangelizacyjnym w wykonaniu GABI GĄSIOR, uczestników warsztatów z towarzyszeniem zespołu HOLY NOIZ.

Bliższe informacje i szczegóły dotyczące uczestnictwa w warsztatach oraz formularz zapisów jest podany na stronie internetowej parafii i parafialnym Facebooku oraz na tablicy ogłoszeń.

 1. We wtorek obchodziliśmy 30 – lecie Szkoły Życia w naszej parafii. W domu katechetycznym w kawiarence jest wystawa fotograficzna przygotowana przez nauczycieli, ponad 60 pięknych zdjęć. Oglądając wystawę można wesprzeć działalność Szkoły Życia składając ofiarę do puszki w sali, a także wypić dobrą kawę i zjeść smaczne ciastko.
 2. W sobotę kancelaria nieczynna. Intencje pogrzebowe odprawiane w czasie ferii zimowych są wywieszone w gablotce.
 3. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w rozbieranie dekoracji świątecznej: młodzieży, kobietom, mężczyznom oraz za pomoc w sprzątaniu kościoła.
 4. Zachęcamy do nabywania: Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego oraz miesięcznika Apostolstwo chorych.
 5. Zapraszamy dziś i w każdą niedzielę do parafialnej kawiarenki w godz. od 9.15-13.00.