OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 7.02.2021 R.

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 kontynuujemy adorację Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego. Szczegółowy program w gablotce i na stronie internetowej parafii. Nabożeństwo czterdziestogodzinne związane jest z okresem rozpoczęcia Wielkiego Postu i ma charakter głównie pokutny oraz przebłagalny za grzechy popełnione przez chrześcijan w okresie karnawału. Jest ono wynagrodzeniem za winy nie tylko samych uczestniczących w adoracji, ale wszystkich ich współwyznawców. Traktuje się to nabożeństwo, również jako chroniące przed złem, pokusami i wszelkimi niebezpieczeństwami. Ma ono również służyć pogłębieniu wiary i umocnieniu relacji z Bogiem.
  1. Kalendarz liturgiczny:
  • W środę wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
  • W czwartek, 11 lutego wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Spotkanie dla ludzi chorych oraz starszych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych odbędzie się, jeśli pozwolą na to warunki sanitarne związane z pandemią koronowirusa.
  1. W środę wspomnienie rocznicy pierwszej wywózki i deportacji ludności polskiej pod okupacją sowiecką w głąb Rosji, (10.02.1940 r., 220 tyś. osób). Modlitwa przy pomniku pamięci Ofiar nazizmu i komunizmu w tym dniu po Mszy św. o godz. 18.00.
  2. Różaniec prowadzony przez członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o godz.17.15, a po nim Msza św. w intencji ADŚ o godz. 18.00.
  3. W piątek wypominki i Msza św. ofiarowana za dusze wypominanych w naszym kościele.
  4. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary parafianom os. Nad Sołą 1, 2 i 3 oraz wszystkim, którzy włączyli się we wtorek w rozbieranie dekoracji świątecznej: młodzieży, kobietom, mężczyznom oraz za dodatkowe sprzątanie w środę. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. Nad Sołą 4, 5 i 6.
  5. Dziś można złożyć dar krwi na Małopolskiej Stacji Krwiodawstwa w domu katechetycznym w godz. od 9.00-15.00.
  6. Zachęcamy do nabywania: Miłujcie się, Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego. Redakcja Gościa Niedzielnego przygotowuje okolicznościowe wydanie – Gość Niedzielny Extra, które będzie w całości poświęcone św. Józefowi. Wydanie to ukaże się niezależnie od tygodnia niedzielnego przed niedzielą 14 marca. Objętość egzemplarza będzie liczyć 100 stron w cenie 9 zł. W celu zamówienia odpowiedniej ilości prosimy o zapisanie się na liście, która jest wyłożona na stoliku przy zakrystii podając nazwisko.