OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.02.2021 R.

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 ostatni dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego. Szczegółowy program w gablotce i na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.
  2. W tym tygodniu Środa Popielcowa rozpoczyna czas Wielkiego Postu. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli można spożywać posiłki tylko trzy razy dziennie, raz do syta i dwa lekkie oraz obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Post ścisły obowiązuje od ukończenia 18 roku życia do rozpoczęcia 60 roku życia, natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od ukończenia 14 roku życia aż do śmierci. W tym dniu rozpoczyna się Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu i Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

Msze św. w Środę Popielcową o godz. 7.00, 9.00, 16.00, 17.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Kancelaria w środę nieczynna. W Środę Popielcową na Mszę Św. o godz. 17.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania: z klasy I szkoły średniej oraz z klasy “ósmej” szkoły podstawowej wraz z rodzicami. Po Mszy Św. krótkie spotkanie informacyjne w kościele.

  1. W najbliższy piątek przypada Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Zachęcamy do podejmowania zwłaszcza w tym dniu modlitwy i dzieł pokutnych w intencji osób, które zostały skrzywdzone we wspólnocie Kościoła. W naszej parafii zostanie odprawione Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 8.30 w tej intencji, a po niej o godz. 9.00 Msza św. Po południu Droga Krzyżowa dla dzieci i dorosłych o godz. 17.15, dla młodzieży i dorosłych po wie­czornej Mszy św.
  2. W piątek, trzeci miesiąca oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Po Mszy św. o godz. 18.00 odprawianej w intencji dziękczynnej oraz błagalnej o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata wystawienie Najświętszego Sakramentu, prośby i podziękowania oraz koronka do Miłosierdzia Bożego. Po zakończonym nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego będzie wieczór uwielbienia w ramach, którego odbędzie się Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież i zespół Alfaton ubogacona pieśniami pasyjnymi.
  3. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00. Na Gorzkich Żalach będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu.
  4. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary parafianom os. Nad Sołą 4, 5 i 6. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. Nad Sołą 7, 8, 9 i 10.
  5. Decyzją ks. Biskupa Ordynariusza Romana Pindla ks. Grzegorz Majda został zwolniony z obowiązków wikariusza. W jego miejsce ks. Biskup mianował ks. Adriana Mętel. Otoczmy ks. Grzegorza wdzięczną modlitwą za prawie ośmioletnią pracę w naszej parafii oraz ks. Adriana, prośmy o błogosławieństwo Boże w posłudze kapłańskiej w naszej parafii.
  6. Zachęcamy do nabywania: Miłujcie się, Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego. Przypominamy o Gościu Niedzielnym Extra, który będzie w całości poświęcony św. Józefowi. Objętość egzemplarza będzie liczyć 100 stron w cenie 9 zł. W celu zamówienia odpowiedniej ilości prosimy o zapisanie się na liście, która jest wyłożona na stoliku przy zakrystii podając nazwisko.
  7. Zarząd klubu HDK przy parafii NSPJ w Kętach pragnie podziękować krwiodawcom, którzy kolejny raz udowodnili, że zawsze można na nich liczyć. 55 osób oddało w sumie 25 litrów krwi. Wszystkim, którzy pomogli zorganizować akcje krwiodawstwa serdeczne Bóg zapłać.