OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 24.04.2022 R.

 

 1. Dziś 2 niedziela wielkanocna obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. W dniu dzisiejszym można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego przy głównym ołtarzu. Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia. Jest to zarazem święto patronalne Caritas. Nieszpory dzisiaj o godz. 17.30. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą codziennie o godz. 17.30.
 2. Kalndarz liturgiczny:
 • W poniedziałek święto św. Marka,
 • We wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.
 • W piątek święto św. Katarzyny Sienieńskiej, dziewicy i doktora Kościoła.
 1. W poniedziałek o godz. 16.30 w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej różaniec pompejański w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy zabijania dzieci poczętych, a po nim Msza św. w intencji wynagradzającej.
 2. Msza św. w intencji Mężczyzn Świętego Józefa, mężczyzn i ojców naszej parafii we wtorek o godz. 18.00., po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa prowadzona przez mężczyzn.
 3. Katecheza dla dorosłych odbędzie się we wtorek o godz. 18.40 w domu katechetycznym
 4. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej w środę po Mszy św. wieczornej.
 5. Sakrament chrztu będzie udzielony w niedzielę, 1 maja podczas Mszy św. o godz. 13.00. Pouczenie chrzcielne dla rodziców i chrzestnych w czwartek, 28 kwietnia po Mszy św. wieczornej w kościele.
 6. W czwartek nowenna do bł. Kard. S. Wyszyńskiego po Mszy św. o godz. 18.00.
 7. Spotkanie biblijne w piątek po Mszy św. wieczornej.
 8. W piątek, 29 kwietnia rozpoczynają się „Hałcnowskie Czuwania z Maryją”. W tym roku na modlitwę i czuwanie został zaproszony kęcki dekanat. W każdy ostatni piątek miesiąca, od kwietnia do października poszczególne parafie będą przewodniczyć modlitwie. Zachęcamy do udziału w czuwaniu każdego miesiąca. Z naszej parafii organizujemy wyjazd busem. Koszt 15 zł. Wyjazd o godz. 17.15. Zapisy w zakrystii do środy włącznie. Można również dojechać własnym samochodem. Rozpoczęcie czuwania o godz. 18.00, zakończenie o godz. 20.00 Mszą św. Nasza parafia będzie przewodniczyć w październiku.
 9. Za tydzień, 1 maja przypada 3 niedziela wielkanocna, która jest obchodzona w Kościele jako NIEDZIELA BIBLIJNA. Po Mszy św. o godz. 7.00 i 11.30 oraz przed Mszami św. 8.30, 10.00 i 13.00, będą odczytywane przez przedstawicieli wspólnot parafialnych fragmenty Biblii.
 10. Dziękujemy za zaangażowanie się w akację Caritas „Paczka dla Ukrainy”. Zrobiono już 102 paczki. Można jeszcze zabrać karton z zakrystii, by zrobić paczkę. Gotowe paczki można przywieźć do niedzieli w godzinach 17.00-18.00 do domu katechetycznego lub rano po Mszy św. do zakrystii.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Miłujcie się, Małego Gościa Niedzielnego i Gościa Niedzielnego.