OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Zwykła – 28.01.2024 R.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo, które będzie przez trzy kolejne niedziele od godz. 14.00-17.30. Plan adoracji w Głosie Serca, w gablotce i na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Nieszpory dzisiaj o godz. 17.30.
 2. Nabożeństwo czterdziestogodzinne związane jest z okresem rozpoczęcia Wielkiego Postu i ma charakter głównie pokutny oraz przebłagalny za grzechy popełnione przez chrześcijan w okresie karnawału. Jest ono wynagrodzeniem za winy nie tylko samych uczestniczących w adoracji, ale wszystkich ich współwyznawców. Traktuje się to nabożeństwo, również jako chroniące przed złem, pokusami i wszelkimi niebezpieczeństwami. Ma ono również służyć pogłębieniu wiary i umocnieniu relacji z Bogiem.
 3. We wtorek o godz. 10.00 Msza św. dziękczynno-błagalna w intencji Szkoły Życia, która w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia przy naszej parafii. Modlitwą obejmujemy wszystkie dzieci, które uczęszczały i uczęszczają do tej szkoły, ich rodziny oraz nauczycieli i wychowawców.
 4. Msza św. w intencji Mężczyzn Świętego Józefa, mężczyzn i ojców naszej parafii we wtorek o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez mężczyzn, a po niej spotkanie w domu katechetycznym.
 5. Spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i rodziców w środę o godz. 18.30. Dzieci będą miały spotkanie w kościele, a rodzice w domu katechetycznym. Prosimy, o ile jest to możliwe, aby na spotkanie przyszli oboje rodzice.
 6. Kalendarz liturgiczny:
 • W środę, wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.
 • W czwartek od godz. 17.00 Godzina Święta przed pierwszym piątkiem prowadzona przez Margaretki. W czasie adoracji modlimy się szczególnie za wszystkich powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego. O godz. 17.45 nowenna do św. Józefa Bilczewskiego. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi. Msza św. w intencji kapłanów, za których modlą się Margaretki oraz Episkopatu i Ojca Świętego Franciszka o godz. 18.00.
 • W piątek, 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. Modlitwą otaczamy osoby zakonne, w sposób szczególnie pracujące u nas Siostry Zmartwychwstanki i Siostry Klaryski. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 16.00, 18.00 i 20.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie gromnic.  Od 17. 00 do godz. 18.00 ostatnie kolędowanie z chórem Głos Serca. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. oraz od godz. 17.00. Z racji pierwszego piątku miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu rano od godz. 8.00 – 9.00, prowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ oraz po Mszy św. wieczornej od godz. 18.30 prowadzi młodzież oazowa i małżonkowie Domowego Kościoła.  Po Mszy św. o godz. 20.00 zmiana tajemnic dla Róży Rodzin.
 • W sobotę, 3 lutego, kolejne NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA. Rozpoczęcie o godz. 7.30 Mszą św. z kazaniem, a następnie Różaniec. Po nabożeństwie zmiana tajemnic Różańca dla Róż Kobiet.
 • W sobotę, 3 lutego od godz. 8.00 odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.
 • W sobotę wspomnienia św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po Mszy św. o godz. 6.30 i godz. 18.00 specjalne błogosławieństwo za jego wstawiennictwem.
 1. W niedzielę, 4 lutego będzie udzielany sakrament chrztu św. podczas Mszy św. o godz. 13.00. Rodziców i chrzestnych prosimy na pouczenie przed chrztem w czwartek, 1 lutego po Mszy św. wieczornej.
 2. Animatorzy Oazy Młodszej wraz z księdzem Sławomirem Maliszem serdecznie zapraszają wszystkich, którzy w tym roku uczęszczali na oazę oraz dzieci przedszkolne biorące udział w spotkaniach trzecią niedzielę na wspólną integrację. Ognisko odbędzie się 10 lutego. Zbiórka będzie o godzinie 10.00 w salce oazowej. Zapisy oraz dodatkowe informacje u animatorów. Serdecznie zapraszamy.
 3. W piątek po Mszy św. o godz. 20.00 prosimy o przyjście i pomoc w rozbieraniu dekoracji świątecznej.
 4. Zachęcamy do nabywania: Małego Gościa Niedzielnego i Gościa Niedzielnego. W przedsionku kościoła można nabyć gromnice. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele charytatywne.
 5. Zapraszamy dziś i w każdą niedzielę do parafialnej kawiarenki w godz. od 9.15-13.00.