OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Zwykła – 21.01.2024 R.

 

 1. Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca modlimy się za wstawiennictwem bł. Rodziny Ulmów, których relikwie są w nowym relikwiarzu przedstawiającą całą błogosławioną Rodzinę. Nieszpory dzisiaj o godz. 17.30.
 2. Kalendarz liturgiczny:
 • W środę wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
 • W czwartek święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.
 • W piątek wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa.
 1. W poniedziałek, 15 stycznia zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Wszystkim odwiedzonym Rodzinom wyrażamy wdzięczność za życzliwość i ofiary złożone z tej okazji. Część ofiar zgodnie z zarządzeniem ks. bp. Ordynariusza przeznaczona jest na potrzeby parafii i diecezji. Dzisiaj są odprawiane Msze św. w intencji odwiedzonych rodzin przez ks. Adriana Mętla o godz. 7.00, przez ks. Piotra Iwanka o godz. 8.30, przez ks. Sławomira Malisza o godz. 10.00, Ks. Sławomira Młodzika o godz. 11.30, przez ks. Proboszcza Msza św. będzie odprawiona w niedzielę, 28 stycznia o godz. 7.00.
 2. W czwartek, 25 stycznia o godz. 7.30 Msza św. w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy zabijania dzieci poczętych, a po niej w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej różaniec pompejański.
 3. W tym tygodniu przypadają nowenny:
 • We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 do św. Jana Kantego.
 • W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 do bł. Matki Celiny Borzęckiej.
 • W sobotę po Mszy św. o godz. 7.30 do bł. Kard. S. Wyszyńskiego.
 1. Gromnice można nabyć w sklepiku w we wtorek i w piątek w godz. 17.00-18.00 lub w przyszłą niedzielę w przedsionku kościoła.
 2. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św., również przed Mszą św. i po Mszy św. będzie śpiewał i kolędował Parafialny Zespół Alfaton.
 3. Zachęcamy do nabywania: Małego Gościa Niedzielnego” iGościa Niedzielnego”.
 4. W przyszłą niedzielę, 28 stycznia po Mszy św. o godz. 13.00 rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Plan adoracji w Głosie Serca, w gablotce i na stronie internetowej parafii.
 5. Zarząd Klubu HDK informuje przy naszej parafii informuje, że podczas niedzielnej akcji, 14 stycznia 60 dawców oddało prawie 27 litrów krwi. Wszystkim dawcom, organizatorom i sponsorom bardzo dziękujemy i zapraszamy na kolejną akcję 17 marca 2024 r.
 6. W niedzielę, 28 stycznia przypada 79 rocznica wyzwolenia Kęt spod okupacji niemieckiej. Modlitwa przy pomniku Ofiar nazizmu i komunizmu po Mszy św. o godz. 11.30.
 7. Przypominamy, że tak jak w poprzednich latach organizowany jest z naszej parafii dla rodzin i osób dorosłych wyjazd na Wakacje z Bogiem nad jeziora w Puszczy Augustowskiej i na Suwalszczyźnie. Zamieszkanie w miejscowości Giby w domkach letniskowych z pełnym węzłem sanitarnym. Całodzienne wyżywienie, trzy posiłki. W programie spływy kajakiem, rejs statkiem, pielgrzymowanie do sanktuariów: w Sejnach, Studzienicznej i Wigrach. Istnieje też możliwość pielgrzymowania do Wilna. Koszt od osoby dorosłej ok. 120 zł za dzień. Termin 15.07.-26.07.2024 r. Natomiast w dniach 8.07.-17.07. organizowana jest pielgrzymka rowerowa z Kęt do Wilna. Liczba miejsc ograniczona. Długość trasy do przejechania każdego dnia ok. 120-130 km. Całość ok. 900 km. Zapisy i więcej informacji u ks. Proboszcza. Ze względów organizacyjnych zapisy na obydwie formy wypoczynku tylko do końca stycznia.
 8. Dziś dzień babci, jutro dzień dziadka. Składamy serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom, radości i pociechy ze swoich wnuków i zapraszamy razem z wnukami i dziećmi do kawiarenki w godz. od 9.15-13.00, która po przewie świątecznej jest ponownie otwarta.