OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21.03.2021 R.

 

 1. W ostatnich dwóch tygodniach Wielkiego Postu w sposób szczególny rozważamy Mękę Pańską. Od dzisiejszej niedzieli do końca Liturgii Męki Pańskiej, do Wielkiego Piątku, zasłaniamy krzyże. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o 17.00. Dziś kończymy rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy ks. Karolowi MiIewskiemu ze Zgromadzenia Księzy Sercanów za głoszone słowo Boże o św. Józefie i wspólną modlitwę. Przypominamy o dodatkowej Mszy św. dzisiaj o godz. 16.00.
 2. Droga Krzyżowa w piątek: dla wszystkich rano o godz. 8.30, po niej Msza św. o godz. 9.00. Po południu Droga Krzyżowa dla dzieci i dorosłych o godz. 17.00, 17.30 oraz po Mszy św. wieczornej.
 3. Nowenna do św. Jana Pawła II w poniedziałek po Mszy św. wieczornej, do bł. Matki Celiny Borzęckiej w piątek po Mszy św. wieczornej.
 4. W czwartek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. O godz. 16.30 różaniec pompejański w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy zabijania dzieci poczętych, a po nim Msza św. w intencji wynagradzającej. Podczas Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00 będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego oraz będzie można złożyć ofiarę na Dom Matki i Dziecka w Bielsku-Białej prowadzony przez Caritas naszej diecezji. Podczas Mszy św. będzie ponadto błogosławieństwo niemowląt i matek oczekujących potomstwa.
 5. W piątek o godz. 18.00 Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło – Życie. Zapraszamy szczególnie byłych i obecnych członków Ruchu, młodzież, dorosłych oraz małżonków.
 6. Spowiedź przed świętami Wielkanocnymi w dzień powszedni codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Tygodnia.
 7. W sobotę, 27 marca od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną z racji pierwszego piątku i świąt Wielkanocnych. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.
 8. Niedzielą Palmową, 28 marca na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, Kościół rozpoczyna Liturgię Wielkiego Tygodnia. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm. Ze względu na pandemię nie będzie procesji z palmami wokół kościoła. Ewangelia o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy będzie odczytana podczas Mszy św. o godz. 10.00. Nie odbędzie się konkurs palm, ale każda palma przyniesiona przez dzieci będzie nagrodzona, dlatego zachęcamy do ich wykonania.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Małego Gościa Niedzielnego, Miłujcie się i Gościa Niedzielnego.
 10. Siostry Klaryski bardzo dziękują za modlitwę i za ofiary jakie złożyliście tydzień temu. Zebrano 17425 zł. Są bardzo wzruszone Waszą wrażliwością i hojnością. Bóg zapłać.
 11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary parafianom os. Nad Soła 27 i 28. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom ul. 3 Maja i ul. Żwirki i Wigury. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na utrzymanie parafii i prace remontowe oraz wpłacane na konto parafialne.
 12. W wejściu do kościoła są rozprowadzane małe i duże paschaliki.