OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 14.03.2021 R.

 

  1. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o 17.00. Na Gorzkich Żalach jest zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu. Droga krzyżowa w piątek o godz. 8.30, 17.00 i 17.30.
  2. W czwartek, 18 marca rozpoczniemy Rekolekcje ze Świętym Józefem dla dorosłych. Zachęcamy do uczestnictwa również młodzież. Uwzględniając ograniczenia wynikające z pandemii koronowirusa w czwartek, piątek i sobotę będą cztery Msze św. z nauką ogólną: przed południem o godz. 7.30 i 9.00, po południu o godz. 16.00 i 18.00. W niedzielę, 21 marca będzie dodatkowa Msza św. o godz. 16.00. Nauka stanowa dla małżonków w czwartek po Mszy św. wieczornej – będzie ona powtórzona w sobotę po Mszy św. wieczornej. W piątek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po Mszy św. o godz. 18.00 wieczór modlitewny – uwielbienie oraz modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała. W sobotę na Mszę św. o godz. 7.30 i 9.00 szczególnie zapraszamy ludzi starszych, będzie możliwość przyjęcia sakramentu chorych. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Szczegółowy program rekolekcji jest na stronie internetowej parafii i w gablotce oraz został przed niedzielą rozniesiony wraz życzeniami świątecznymi do mieszkań. Osoby spoza parafii mogą zabrać program rekolekcji ze stolika między ławkami w środkowych rzędach. Zachęcamy również do uczestnictwa w rekolekcjach korzystając z transmisji internetowej. Link jest na stronie parafialnej. Rekolekcje poprowadzi ks. Karol Milewski ze Zgromadzenia Księży Sercanów. W czwartek, piątek i w sobotę o godz. 6.30 będą Msze św. recytowane bez kazania.
  3. Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji w Kętach przeżywają trudne chwile. Większość Sióstr jest chora na Covid-19 wraz z księdzem kapelanem. Jedna Siostra zmarła. Klasztor jest zamknięty. Posiłki są im dostarczane przez firmę cateringową. Wesprzyjmy Siostry modlitwą i ofiarą. Dziś przed kościołem można złożyć ofiarę do puszek dla Sióstr klarysek.
  4. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła parafianom z os. Nad Sołą 24, 25 i 26. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. Nad Soła 27 i 28.
  5. W minionym tygodniu usunięto usterkę elektroniczną w sterowaniu organów oraz dokonano strojenia głosów. Wymieniono również dwie dmuchawy w piecach gazowych w kotłowni w kościele, które uległy zużyciu. Zakończono remont pomieszczenia nad kaplicą Matki Bożej w kościele, który służy jako magazyn do dekoracji w kościele. Położono ok. 70 m2 płytek oraz pomieszczenie to zostało pomalowane. Ponadto trwają prace remontowe w przyziemiu plebanii. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na utrzymanie kościoła i prace wykończeniowe.
  6. W wejściu do kościoła można nabyć Gościa Niedzielnego” oraz „Gościa Extra” poświęconego w całości św. Józefowi w cenie 9 zł. Gość Extra jest dla osób, które się zapisały. Jest kilkanaście egzemplarzy dodatkowych, które mogą nabyć osoby bez zapisu. Można również nabyć Głos Serca na marzec i kwiecień. Są także jeszcze do nabycia małe i duże paschaliki oraz kartki świąteczne.
  7. Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się w piątek, 26 marca. Rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 18.00 w kościele Najdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Kętach Podlesiu.