OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.03.2023 R.

 1. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.00. W ostatnich dwóch tygodniach Wielkiego Postu w sposób szczególny rozważamy Mękę Pańską. Od dzisiejszej niedzieli do końca Liturgii Męki Pańskiej, do Wielkiego Piątku, zasłaniamy krzyże.
 2. Droga Krzyżowa w piątek: dla wszystkich rano o godz. 8.30, po niej Msza św. o godz. 9.00. Po południu Droga Krzyżowa dla dzieci i dorosłych o godz. 17.15.

Droga krzyżowa ulicami i osiedlami naszej parafii odbędzie się w najbliższy piątek, 31 marca. Rozpoczniemy ją o godz. 19.00 w kościele.

 1. Spowiedź przed świętami Wielkanocnymi w dni powszednie codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Dodatkowa spowiedź będzie w sobotę, 1 kwietnia od godz. 8.30-11.30 i po południu od godz. 14.30-18.00. Przerwy w spowiedzi 9.30-10.00; 11.30-14.30; 16.00-16.30. Będzie spowiadało kilku kapłanów również spoza parafii. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na Niedzielę Palmową i ostatnie dni Wielkiego Tygodnia. W sobotę kancelaria nieczynna.
 2. W sobotę kolejne NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA. Rozpoczęcie o godz. 7.30 Mszą św. z kazaniem, a następnie Różaniec. Po nabożeństwie zmiana tajemnic Różańca dla Róż Kobiet.
 3. W sobotę, 1 kwietnia od godz. 11.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną z racji pierwszego piątku i świąt Wielkanocnych. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii. Zwracamy uwagę, że chorych odwiedzimy od godz. 11.30, a nie od godz. 8.00!
 4. Niedzielą Palmową, 2 kwietnia na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, Kościół rozpoczyna Liturgię Wielkiego Tygodnia. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm. W przypadku sprzyjającej pogody o godz. 9.50 gromadzimy się z palmami przy figurze Matki Bożej obok plebanii. O godz. 10.00 nastąpi poświęcenie palm, odczytanie Ewangelii o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy i procesja wokół kościoła. Po Mszy św. odbędzie się konkurs na najpiękniejszą i najwyższą palmę. Palmy zakupione w sklepie nie będą oceniane. Zapraszamy na tę Mszę św. szczególnie dzieci i młodzież.
 5. W niedzielę, 2 kwietnia przypada 18 rocznica narodzin do nieba św. Jana Pawła II. Dziękując Bogu za osobę świętego Papieża i Jego pontyfikat zapraszamy do modlitewnego czuwania w tym dniu. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim, a po nim różaniec. Modlitwę zakończymy litanią do św. Jana Pawła II i nagraniem ze słowami kard. Stanisława Dziwisza o pożegnaniu św. Jana Pawła w dniu pogrzebu, które skierował do naszej parafii przed zakończeniem procesu beatyfikacyjnego. Zapraszamy młodzież i wspólnoty do prowadzenia różańca.
 6. Msza św. w intencji Mężczyzn Świętego Józefa, mężczyzn i ojców naszej parafii we wtorek o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez mężczyzn, a po niej spotkanie w domu katechetycznym. W tym dniu będziemy się też modlić za wstawiennictwem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.
 7. Sakrament chrztu będzie udzielony w niedzielę, 2 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 13.00. Pouczenie chrzcielne dla rodziców i chrzestnych w czwartek, 30 marca po Mszy św. wieczornej w kościele.
 8. Z naszej parafii organizowana jest pielgrzymka do Gietrzwałdu i Gdańska w długi weekend majowy, a w czasie wakacji wyjazd do Włoch oraz w Alpy Austriackie. Więcej informacji na temat wyjazdów u ks. Marcina i na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś oprócz tygodnika Gość Niedzielny, można także nabyć Gość Extra w całości poświęcony relikwiom męki Pańskiej w cenie 14 zł.
 10. Zarząd Klubu HDK przy naszej parafii informuje, że podczas niedzielnej akcji 19 marca br. 58 osób oddało 26 litrów krwi. Wszystkim dawcom, organizatorom i sponsorom dziękujemy. Następna akcja, 21 maja 2023 r. Serdecznie zapraszamy!
 11. Zachęcamy do korzystania z portalu Opoka, na którym można znaleźć bieżące informacje z życia Kościoła, komentarze do codziennych czytań mszalnych, dokumenty papieskie i wiele artykułów pogłębiających wiarę. Ulotkę można zabrać ze stolika między ławkami.