OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19.03.2023 R.

 

 1. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.00. Na Gorzkich Żalach zbierana jest składka na kwiaty i dekorację do Bożego Grobu.
 2. Droga krzyżowa w piątek dla wszystkich rano o godz. 8.30, po niej Msza św. o godz. 9.00. Po południu droga krzyżowa dla dzieci i dorosłych o godz. 17.15, dla młodzieży i dorosłych po wie­czornej Mszy św. Droga krzyżowa ulicami i osiedlami naszej parafii odbędzie się w piątek, 31 marca o godz. 19.00.
 3. Kalendarz liturgiczny:
 • W poniedziałek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
 • W sobotę – uroczystość Zwiastowania Pańskiego Dzień Świętości Życia. W tym dniu będzie dodatkowa Msza św. o godz. 9.00, podczas której będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego oraz złożyć ofiarę na Dom Matki i Dziecka w Bielsku-Białej prowadzony przez Caritas naszej diecezji. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 będzie ponadto błogosławieństwo niemowląt i matek oczekujących potomstwa. Msza św. będzie odprawiana w intencji wynagradzającej za zabijanie dzieci poczętych, a po niej odbędzie się różaniec pompejański w powyższej intencji.
 1. W tym tygodniu przypadają nowenny:
 • We wtorek po Mszy św. do św. Jana Kantego.
 • W środę po Mszy św. o godz. 18.00 do św. Jana Pawła II.
 • W sobotę po Mszy św. o godz. 7.30 do bł. Matki Celiny Borzęckiej.
 1. Spotkanie Apostolatu Margaretka we wtorek po Mszy Św. wieczornej w sali Św. Rodziny.
 2. Krąg biblijny odbędzie się w piątek o godz. 18.40 w sali Św. Rodziny w domu katechetycznym.
 3. W wejściu do kościoła jest rozprowadzany Baranek Wielkanocny Caritas oraz małe i duże paschaliki. Można również nabyć kartki świąteczne. Ofiary z tej sprzedaży będą przeznaczone na cele charytatywne, m. in. na dofinasowanie obiadów dla dzieci z rodzin ubogich.
 4. Przypominamy, że w naszej parafii jest realizowany program pomocy dla najuboższych seniorów w postaci karty na codzienne zakupy. Kryteria to wiek 60+ oraz niski dochód netto. Spotkanie informacyjne odbędzie się we wtorek i piątek w sklepiku parafialnym w godzinach od 17.00 – 18.00.
 5. Caritas diecezjalny organizuje wakacyjny obóz harcerski dla dzieci w wieku od 10 – 18 lat nad morzem w miejscowości Pleśna koło Gąsek. Termin to od 24 czerwca do 5 lipca, koszt 1000 zł. Informacje w sklepiku parafialnym we wtorki i piątki w godz. od 17.00 – 18.00. Informujemy, że w sklepiku można nabyć dewocjonalia, książki religijne i zioła O. Grzegorza. Osoby chętne do pracy w Zespole charytatywnym prosimy o zgłoszenie się w sklepiku.
 6. Caritas naszej diecezji zaprasza na koncert Pasyjny – Golgota Jasnogórska, który odbędzie się Parafii pw. Św. Maksymiliana w Bielsku-Białej w piątek, 24 marca o godz. 17.30. Wstęp wolny. Podczas wydarzenia będzie zbiórka pieniężną na rzecz najuboższych.
 7. Dzisiaj, w niedzielę, 19 marca można złożyć dar krwi na Małopolskiej Stacji Krwiodawstwa w domu katechetycznym w godzinach 9.00 – 15.00.
 8. Dom Kultury zaprasza na film Opiekun, który będzie można obejrzeć od 7 kwietnia. To historia współczesnych bohaterów, w których życie w sposób cudowny wkracza św. Józef. Szczegóły projekcji w gablotce.
 9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć jeszcze Głos Serca, na marzec i kwiecień. Na stoliku przy zakrystii do nabycia Miłujcie się, Mały Gość Niedzielny, Gość Niedzielny. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć Gość Extra w całości poświęcony relikwiom męki Pańskiej w cenie 14 zł.
 10. Zapraszamy dziś do parafialnej kawiarenki w godz. od 9.15-13.00. Od V niedzieli Wielkiego Postu, czyli 26 marca do Poniedziałku Wielkanocnego włącznie kawiarenka będzie nieczynna.