OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24.12.2023 r. – IV NIEDZIELA    ADWENTU


  1. Dziś IV niedziela Adwentu i Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. To także okazja do pojednania w naszych rodzinach i sąsiedztwie. Dzisiaj nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ale zachęcamy o zachowanie tradycji i nie spożywanie pokarmów mięsnych. Niech na stole wigilijnym znajdzie się zapalona świeca, pod obrusem odrobina siana, symbol ubogiego narodzenia Chrystusa. Wieczerzę wigilijną rozpoczynamy od wspólnej rodzinnej modlitwy. Wspominamy także tych, którzy już odeszli do wieczności. Pamiętamy również o tych narodach, które na skutek wojen nie zaznają spokojnych i radosnych świąt. Po modlitwie należy odczytać drugi rozdział Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa Chrystusa, następnie łamiemy się opłatkiem i śpiewamy kolędę. Po wigilijnej kolacji śpiewajmy kolędy i pastorałki. Niech to świętowanie w domu, w rodzinie będzie zakończone udziałem w Pasterce o północy.Pół godziny przed Pasterką, czyli o godz. 23.30 Nabożeństwo Godziny czytań, po czym o północy Uroczysta Msza św. Przed rozpoczęciem pasterki odbędzie się poświęcenie nowej szopki. Składka w czasie Pasterki, zgodnie z zaleceniem Episkopatu Polski przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. W Boże Narodzenie o godz. 16.00 różaniec wynagradzający zabijanie dzieci nienarodzonych, o godz. 17.30 Nieszpory. Porządek Mszy św. w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia jak w każdą niedzielę.
  2. Betlejemskie Światło Pokoju z Groty Narodzenia Pana Jezusa można pobierać w dzisiaj w przedsionku kościoła do godz. 15.00.
  3. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Składka przeznaczona jest na KUL i Uniwersytet Jana Pawła II.
  4. Kalendarz liturgiczny:
  • W środę święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Po Mszach św. błogosławieństwo wina.
  • W czwartek święto Świętych Młodzianków. Po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego.
  • W niedzielę święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to zarazem ostania niedziela Starego Roku. Zapraszamy na uroczyste Nieszpory z nabożeństwem przebłagalnym (Suplikacje). Nieszpory rozpoczniemy o godz. 17.30., a po nich, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna, podczas której odśpiewamy Ciebie Boga wysławiamy, za co można zyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu. Podczas Mszy św. będziemy się modlić w intencji wszystkich Parafian i Ofiarodawców oraz za wszystkich zmarłych, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej w 2023 r.
  1. Od środy, 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Harmonogram wizyty duszpasterskiej jest umieszczony na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii oraz w świątecznym Głosie Serca, który można nabyć przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii w cenie 8 zł. Prosimy o przygotowanie na stole krzyża, Pisma św., wody święconej, świec. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytów do religii. Pragniemy spotkać się z całą rodziną, a nie tylko z przedstawicielami. Celem kolędy jest wspólna modlitwa domowa i spotkanie z możliwie wszystkimi uczestnikami rodziny oraz błogosławieństwo domu i jego mieszkańców.
  2. Świąteczny, podwójny numer Gościa Niedzielnego jest w cenie 15 zł. W przedsionku kościoła można jeszcze nabyć świece Caritas oraz sianko.
  3. Serdecznie pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie dekoracji w naszej świątyni, wykonanie szopki, porządki i modlitwę, a mianowicie: siostrze Annie, mężczyznom i kobietom oraz młodzieży. Dziękujemy za dar choinek, OSP Kęty za wycięcie i montaż choinek, Firmie Marka Zacnego oraz Firmie Górecki za transport. Dziękujemy firmie Krzysztofa Zacnego KRISCARS za montaż oświetlenia świątecznego wokół kościoła i obsługę. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za rozprowadzenie świec oraz młodzieży za odwiedzenie chorych z życzeniami.