OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17.12.2023 R. – III NIEDZIELA    ADWENTU

 

 

 1. Dziś III niedziela Adwentu, zwana niedzielą radości. Źródłem jej jest Chrystus Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. Od niedzieli rozpoczyna się druga część Adwentu przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie się do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Odmawiamy w tym czasie nowennę do Dzieciątka Jezus.
 2. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Spowiedź całodniowa będzie w sobotę, 23 grudnia od godziny 8.00 – 11.30 i po południu od 14.30 – 18.00. Przerwy w spowiedzi 9.30-10.00; 11.30-14.30; 16.00-16.30. Prosimy o korzystanie ze spowiedzi w ciągu tygodnia oraz w sobotę i nie odkładać spowiedzi na niedzielę w wigilię. W sobotę kancelaria nieczynna.
 3. Chorych z posługą sakramentalną przed świętami odwiedzimy w czwartek, 21 grudnia od godz. 15.00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.
 4. Spotkania wspólnot:
 • Bractwa Miłosierdzia w czwartek o godz. 17.30.
 • Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 1. Sakrament chrztu św. będzie udzielany w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, czyli w we wtorek, 26 grudnia podczas Mszy św. o godz. 13.00. Katecheza przed chrztem w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 2. We wtorek, 26 grudnia, w Święto Św. Szczepana o godz. 11.30 będzie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji wszystkich małżonków, którzy w tym roku, roku 2023 przeżywają 50 i 25 lat małżeństwa lub inną okrągłą rocznicę. Na Mszę św. o godz.11.30 zapraszamy czcigodnych Jubilatów wraz z rodzinami. Jubilatów, którzy pragną się włączyć w tę modlitwę prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub w kancelarii w najbliższym czasie.
 3. Przy wejściu do kościoła są rozprowadzane adwentowe świece Caritas i kartki świąteczne. Minimalny koszt jednej małej świecy 15 zł, dużej 30 zł. Można również nabyć sianko za dobrowolną ofiarę wspierając oazę młodszą. Młodzież oazowa rozprowadza świąteczne stroiki oraz pierniki, które sama upiekła.
 4. Parafialny Zespół Caritas serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom za przekazaną żywność w ramach akcji charytatywnej – „Tak, pomagam”. Dziękujemy również wolontariuszom za poświęcenie czasu wolnego i zbieranie żywności w sklepach.  Z zebranej żywności zostały zrobione paczki dla osób potrzebujących. Dziękujemy również wszystkim którzy włączyli się w akcję „I ty zostań św. Mikołajem”, wszystkie dostarczone paczki zostały przekazane seniorom.
 5. Bóg zapłać za złożone tydzień temu ofiary z tytułu: Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zebrano: 4564 zł.
 6. Dziś premiera filmu dokumentalnego „Wspólnymi Siłami” zrealizowanego przez Pawła Gąsiorka i Łukasza Gasidły obrazującego powstanie naszego kościoła, która odbędzie się o godz. 19.00 w Domu Kultury w Kętach.
 7. SPOTKANIE WIGILIJNE organizowane przez OSP Kęty na Rynku w Kętach odbędzie się w dzisiaj od godziny 15.30 dla osób potrzebujących oraz tych, którzy zechcą towarzyszyć nam podczas tej wieczerzy w duchu Świąt Bożego Narodzenia. Przewidziana jest pyszna strażacka grochówka i tradycyjny karp.
 8. Zapraszamy dziś do parafialnej kawiarenki od 9.15-13.00 na ciasto i kawę. Od przyszłej niedzieli kawiarenka będzie nieczynna. Przerwa świąteczna bedzie do 21 stycznia.
 9. Ogłoszenie wyników konkursu lampionów i rozdanie nagród w piątek po Mszy św. Wieczornej.
 10. W minionym tygodniu p. organista zakończył roznoszenie opłatków. Wszystkim odwiedzonym rodzinom za życzliwość i ofiary składa podziękowanie. Opłatki można jeszcze nabyć na chórze.
 11. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na konto parafialne oraz za złożone dziś na tacę z przeznaczeniem na prace remontowe i utrzymanie parafii oraz za ofiary składane do skarbonek w wejściach do kościoła na kwiaty, sprzątanie i środki czystości. Dziękujemy za dar choinek oraz mężczyznom za pomoc w ich ustawianiu. W poniedziałek i we wtorek po Mszy św. wieczornej, ubieranie choinek i prace przy dekoracji świątecznej. Prosimy o pomoc.
 12. Od środy, 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Harmonogram wizyty duszpasterskiej jest umieszczony na tablicy ogłoszeń oraz w świątecznym Głosie Serca, który będzie można nabyć w piątek.
 13. Na stoliku przy zakrystii można nabyć Małego Gościa Niedzielnego i Gościa Niedzielnego, a w nim m. in. broszura zawierająca modlitwę na obecny czas adwentu i przy stole wigilijnym. Jest również dwumiesięcznik „Gościa Niedzielnego, bogato ilustrowany pt. „Historia Kościoła”, którego dwa tygodnie temu zabrakło.