OGŁOSZENIA – 28 NIEDZIELA ZWYKŁA 10.10. 2021 R.

 

 1. Dziś Kościół w Polsce obchodzi XXI DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Z racji Dnia Papieskiego zbierane są ofiary do puszek przed kościołem na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane w tygodniu i w niedzielę o godz. 17.30., po nich Msza św.
 3. W środę ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie o godz. 18.00. Będzie ono w następującym porządku liturgicznym: o godz. 18.00 przy hejnale maryjnym i śpiewie O Maryjo witam Cię wniesienie figury Matki Bożej Fatimskiej do prezbiterium, wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec fatimski. Po różańcu Msza św. z okolicznościowym kazaniem, a po niej procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Bardzo prosimy wszystkich o przyniesienie świec z osłonkami! Można je nabyć przed nabożeństwem przy wejściu do kościoła. Nabożeństwo będzie prowadził ks. Piotr Leśniak. W tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30, lecz o godz. 18.00 w ramach nabożeństwa fatimskiego.
 4. W czwartek, 14 października odbędzie się w naszej parafii odpust z okazji wspomnienia św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Uroczystą sumę odpustową z kazaniem o godz. 18.00 odprawi Abp Salvatore PENNACCHIO, Nuncjusz Apostolski w Polsce, który w tym roku obchodzi 45-lecie kapłaństwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W czwartek kancelaria nieczynna.
 5. Kalendarz liturgiczny:
 • W środę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
 • W piątek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
 • W sobotę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
 1. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji III piątku miesiąca. Po różańcu odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. odbędzie wieczór uwielbienia. Zachęcamy i zapraszamy na ten wieczór, by wspólnie wielbić i wychwalać Pana i Jego Miłosierdzie.
 2. Msza św. dla dzieci przedszkolnych i małżeństw w niedzielę, 17 października, o godz. 10.00.
 3. W III niedzielę miesiąca, 17 października, składka przeznaczona na prace wykończeniowe i utrzymanie parafii.
 4. Wypominki roczne na Msze św. na godz. 7.00., 11.30., 18.00 oraz jednorazowe można składać codziennie w zakrystii po różańcu lub po Mszy św., a także w kancelarii w godzinach urzędowania. Przypominamy, bo niektórzy parafianie pytają, że:
 5. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary na kwiaty parafianom z os. Sikorskiego 2, 3. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. Sikorskiego 4, 5.
 6. Zarząd Klubu HDK przy parafii NSPJ w Kętach informuje, że podczas ostatniej akcji 3 października br. zebrano 20 l krwi. Wszystkim dawcom, sponsorom i organizatorom serdecznie dziękujemy. Ostatnia akcja oddawania krwi w tym roku odbędzie się 28.11.2021r. Serdecznie zapraszamy.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego. Można również nabyć kalendarze z Gościa Niedzielnego w cenie 7 zł.
 8. Dom Kultury w Kętach zaprasza wszystkich miłośników muzyki, sztuki i filmu do udziału w Festiwalu Twórczości Religijnej PSALLITE DEO. W programie filmy o bł. Kard. Wyszyńskim, Fatima, Najświętsze Serce. Szczegóły w gablotce i na stronie internetowej Domu Kultury.