OGŁOSZENIA – 27 NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.10. 2022 R.

 

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec prowadzony przez Róże Kobiet dziś o godz. 16.30.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane w tygodniu i w niedzielę o godz. 17.30., po nich Msza św. Zachęcamy dzieci do wykonania różańców, a rodziców prosimy o pomoc. Każdy wykonany różaniec będzie nagrodzony. Na każdym różańcu dzieci otrzymują obrazki.
 3. Kalendarz liturgiczny:
 • We wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
 • W środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
 • W czwartek od godz. 17.00 Godzina Święta przed pierwszym piątkiem prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ. W czasie adoracji modlimy się szczególnie za wszystkich powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego. Od godz. 17.00 spowiedź przed pierwszym piątkiem.
 • W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 18.00 i 20.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu rano od godz. 8.00 – 9.00, prowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ oraz po Mszy św. wieczornej od godz. 18.30 prowadzi młodzież oazowa i małżonkowie Domowego Kościoła. Spowiedź pół godziny przed każda Mszą św. oraz od godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 20.00 zmiana tajemnic dla Róży Rodzin.
 • W piątek wspomnienie NMP Różańcowej.
 1. Msza św. i błogosławieństwo z okazji I-szej rocznicy urodzin i chrztu św. w niedzielę, 9 października o godz. 13.00.
 2. W zakrystii do nabycia: Mały Gość Niedzielny, Gość Niedzielny, a w nim m. in. wywiad z kard. Krajewskim, jałmużnikiem papieskim, który opowiada o swojej ostatniej wizycie na Ukrainie. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć również Gościa Extra, który będzie poświęcony Bożemu Miłosierdziu i św. Faustynie w cenie 12 zł. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć wrześniowo-październikowy numer Głosu Serca.
 3. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę Margaretek do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie, która odbędzie się w sobotę, 8 października. Wyjazd o godz. 7.20. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii.
 4. 7. W piątek, 30 września br., nasz rodak ks. Łukasz Wacław obronił z wyróżnieniem doktorat pt. Migranci katolickich Kościołów wschodnich. Studium kanoniczno-prawne na Wydziale Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Serdecznie gratulujemy ks. Łukaszowi tytułu naukowego. Życzymy serdecznie księdzu Łukaszowi, aby dalej rozwijał swoje zainteresowania oraz sukcesów w pracy duszpasterskiej i ewangelizacyjnej w Kościele.
 5. W minionym tygodniu rozpoczęto prace związane uporządkowaniem terenu wokół kościoła oraz remontem chodników przy parkingu i uzupełnieniem parkingu kostką brukową. Parking dziś jest otwarty na czas nabożeństw. Prosimy po Mszach św. nie zostawiać samochodów na poniedziałek na parkingu, gdyż to uniemożliwi prace budowlane oraz może zostać uszkodzony samochód. Przypominamy, że parking jest tylko dla uczestników nabożeństw i spotkań duszpasterskich.
 6. Zapraszamy w każdą niedzielę do parafialnej kawiarenki po Mszach św. od 9.15.-13.00. na kawę i kremówkę.