OGŁOSZENIA – 26 NIEDZIELA ZWYKŁA 26.09. 2021 R.


 1. W poniedziałek, 20 września w Kurii Archidiecezji Warszawskiej ks. Proboszcz odebrał dla naszej Parafii relikwie bł. STEFANA kard. WYSZYŃSKIEGO. Nowenna do bł. Stefana będzie 28-go dnia każdego miesiąca po uroczystym wprowadzeniu relikwii, które będzie w październiku.
 2. 2. Nieszpory dzisiaj o godz. 17.30.
 3. 3. Spotkanie obojga rodziców dzieci klas III odbędzie w niedzielę, 26 września po Mszy św. o godz. 10.00. w domu katechetycznym. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w piątek o godz. 17.30. Dzieci z rodzicami zapraszamy na godz. 17.20.
 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które będą odprawiane, od piątku, w tygodniu i w niedzielę o godz. 17.30., po nich Msza św.
 5. Spotkanie MĘŻCZYZN ŚW. JÓZEFA we wtorek. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00 w intencji Mężczyzn św. Józefa, mężczyzn i ojców naszej parafii, a po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa prowadzona przez mężczyzn.
 6. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • W poniedziałek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.
  • We wtorek wspomnienie św. Wacława, męczennika.
  • W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  • W czwartek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. W czwartek od godz.00 Godzina Święta przed pierwszym piątkiem prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ. W czasie adoracji modlimy się szczególnie za wszystkich powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego. Od godz. 17.00 spowiedź przed pierwszym piątkiem.
  • W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
   Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 18.00 i 20.00.
   Adoracja Najświętszego Sakramentu rano od godz. 8.00 – 9.00, prowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ oraz po Mszy św. wieczornej od godz. 18.30 prowadzi młodzież oazowa i małżonkowie Domowego Kościoła.
   Spowiedź pół godziny przed każda Mszą św. oraz od godz. 16.30.
   Po Mszy św. o godz. 20.00 zmiana tajemnic dla Róży Rodzin.
  • W piątek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
  • W sobotę wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
  • W sobotę kolejne NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA. Rozpoczęcie o godz. 7.30 Mszą św. z kazaniem, a następnie Różaniec. Po nabożeństwie zmiana tajemnic Różańca dla Róż Kobiet.
 7. W sobotę, 2 października od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii.
 8. Sakrament chrztu będzie udzielany w niedzielę, 3 października, o godz. 13.00. Rodziców i chrzestnych prosimy na pouczenie przed chrztem w czwartek, 30 września po Mszy św. wieczornej.
 9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary parafianom ul. 3 Maja oraz ul. Żwirki i Wigury. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom ul. Legionów i Kleparz Boczna.
 10. W zakrystii jest do nabycia „Mały Gość Niedzielny” i „Gość Niedzielny” oraz wrześniowo-październikowy numer Głosu Serca.
 11. Dar krwi będzie można złożyć w niedzielę, 3 października br. od godz. 9.00 do 15.00 na stanowiskach Małopolskiej Stacji Krwiodawstwa w Domu Katechetycznym.
 12. Dziś do puszek przed kościołem można złożyć ofiarę na radio diecezjalne Anioł Beskidów.
 13. Pielgrzymka Margaretek do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie odbędzie się w sobotę, 9 października. Wyjazd o godz. 7.20. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii.
 14. Dziś liczenie wiernych, stąd nie wszystkie drzwi były otwarte celem ułatwienia liczenia.