OGŁOSZENIA – 24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.09. 2023 R.

 

 1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W niedzielę, 24 września do puszek przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na radio diecezjalne Anioł Beskidów.
 2. Nieszpory dziś o godz. 17.30.
 3. Liturgiczne obchody tygodnia:
 • W poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.
 • W środę wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.
 • W czwartek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 • W sobotę wspomnienie św. O. Pio, prezbitera.
 1. W tym tygodniu przypadają nowenny:
 • We wtorek po Mszy św. wieczornej do św. Jana Kantego.
 • W piątek nowenna do św. Jana Pawła II.
 1. Spotkania wspólnot:
 • Katecheza dla dorosłych w poniedziałek o godz. 18.30 w domu katechetycznym.
 • Bractwa Miłosierdzia w czwartek o godz. 17.30.
 • Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 • Krąg biblijny w piątek o godz. 18.40 w sali Św. Rodziny w domu katechetycznym.
 1. Spotkanie obojga rodziców dzieci klas III odbędzie się w niedzielę, 24 września po Mszy św. o godz. 10.00. w kościele.
 2. Spotkanie rodziców i młodzieży klas VIII, która w tym roku szkolnym będzie przygotowywać się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w niedzielę, 24 września br. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców i młodzieży w kościele. W przygotowaniu do bierzmowania winna wziąć udział młodzież z naszej parafii, również ta, która uczęszcza do szkoły poza parafią.
 3. Dziękujemy za złożone dziś ofiary oraz wpłacane na konto parafialne z przeznaczeniem na prace remontowe i utrzymanie parafii oraz składane do skarbon z przeznaczeniem na sprzątanie i wystrój kościoła.
 4. W zakrystii lub przy wyjściu z kościoła można jeszcze nabyć wrześniowo-październikowy numer Głosu Serca oraz Gościa Niedzielnego i Małego Gość Niedzielnego.
 5. W sobotę, 30 września Oaza Młodsza weźmie udział w wycieczce na Leskowiec. Animatorzy z ks. Sławomirem Maliszem zapraszają wszystkie dzieci, które uczęszczają na spotkania do wzięcia w tym wyjeździe wraz z rodzinami. Zgodę na wycieczkę należy oddać do 24 września br. Jednocześnie przypominamy, że spotkania odbywają się w każdą sobotę o godz. 10.00, na które zapraszamy dzieci klas od 1-5 szkoły podstawowej.
 6. Siostry Zmartwychstanki wraz z dziećmi składają serdeczne podziękowania za ofiary złożone tydzień temu na budowę Domu Mocarzy dla dzieci niepełnosprawnych. Wasza dobroć, miłość i otwartość – piszą siostry – wlały w nasze serca nadzieję. Dziękujemy za hojnie złożone ofiary w kwocie 24 943,00 zł oraz 22 Euro. Dziękujemy za każde słowo, życzliwość i gościnne przyjęcie. Niech te gesty dobroci i bezinteresowności zostaną nagrodzone obfitością Bożych łask.
 7. Szczegółowe informacje dla osób wyjeżdżających z Klubu Seniora na wycieczkę do Wrocławia w dniu 23.09 są umieszczone w gablotce parafialnej.
 8. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki po Mszach św. od 9.15.-13.00. na kawę i kremówkę. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 10.00 zapraszamy rodziców z dziećmi. Gdy rodzice będą pić kawę, dzieci będą miały wspólne zabawy, będą dzisiaj również gofry.