OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 10. 01. 2021 R.

 1. Dziś NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, która kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia. W tradycji polskiej śpiewamy kolędy i utrzymujemy dekorację świąteczną do 2 lutego – święta Ofiarowania Pańskiego. Okres zwykły (zielony kolor szat liturgicznych) rozpoczynamy 11 stycznia. Przypominamy, że Msze św. w czasie ferii w tygodniu są o godz. 7.00 i 18.00. Nieszpory dziś o godz. 17.30
 2. W tym tygodniu, od poniedziałku do piątku będą o godz. 18.00 odprawiane Msze św. za Parafian z poszczególnych osiedli i ulic oraz modlących się w naszej świątyni, o zdrowie i błogosławieństwo w Nowym Roku, na które serdecznie zapraszamy.
 • W poniedziałek w intencji Parafian z os. Kard. S. Wyszyńskiego.
 • We wtorek w intencji Parafian z os. Nad Sołą i os. Zachodnie.
 • W środę w intencji Parafian z os. Gen. Sikorskiego.
 • W czwartek w intencji Parafian z os. 700-lecia.
 • W piątek w intencji Parafian z ulic: 3 Maja, Żwirki i Wigury, Legionów, Kleparz, Kleparz Boczna, Pogodna oraz modlących się w naszej świątyni.

Można jeszcze zabrać życzenia świąteczne i noworoczne oraz poświęconą wodę, kredę i kadzidło ze stolika między ławkami w środku kościoła. Życzenia te zawierają również modlitwy i obrzęd błogosławieństwa w nowym roku dla rodzin. Zachęcamy rodziny do wspólnej domowej celebracji.

 1. W czwartek o godz. 17.15 Różaniec prowadzony przez Apostolstwo Dobrej Śmierci, a po nim Msza św. w intencji ADŚ.
 2. W piątek, trzeci miesiąca oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Po Mszy św. o godz. 18.00 odprawianej w intencji dziękczynnej oraz błagalnej o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata wystawienie Najświętszego Sakramentu, prośby i podziękowania oraz koronka do Miłosierdzia Bożego.

Po zakończonym nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego odbędzie się wieczór uwielbienia. Zapraszamy na ten wieczór, by wspólnie wielbić i wychwalać Pana i Jego Miłosierdzie.

 1. Msza św. dla dzieci przedszkolnych i małżeństw w niedzielę, 17 stycznia o godz. 10.00.
 2. W niedzielę, 17 stycznia br. odbędzie się w naszym kościele XVI Koncert Kolęd poświęcony pamięci Świętego Jana Pawła II. Rozpoczniemy go o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i modlitwą w intencji naszych rodzin za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. Zapraszamy na modlitwę i do wspólnego kolędowania. Wystąpi zespół Alfaton z naszej parafii oraz młodzież oazowa.
 3. Bóg zapłać za ofiary parafianom os. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 7. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 9, 10 i 11. W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca składka przeznaczona na prace wykończeniowe i utrzymanie kościoła.
 4. Przy wyjściach z kościoła można jeszcze nabyć świąteczny numer Głosu Serca, na stoliku przy zakrystii Gościa Niedzielnego i Miłujcie się.