OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  – II. NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU- 3. 01. 2021 R.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 14.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, które będzie do Nieszporów. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec prowadzony przez Róże Kobiet dziś o godz. 16.30. Nieszpory w każdą niedzielę godz. o 17.30.
 2. Msze św. w czasie ferii zimowych od 4.01.-16.01. br. w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00.
 3. W środę, 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Ze względów epidemiologicznych nie będzie w tym roku Orszaku Trzech Króli, prosimy jednak, aby na Mszę św. o godz. 10.00 dzieci z rodzicami oraz młodzież przyszli w strojach króli, pastuszków, aniołków czy choćby w symbolicznej koronie. Msze św. w tym dniu, tak jak w każdą niedzielę oraz dodatkowa Msza św. o godz. 14.30.
 4. Przypominamy, że w związku z przełożeniem tegorocznych odwiedzin duszpasterskich rodzin prosimy przedstawicieli rodzin, również gości, którzy modlą się w naszej świątyni o zabranie życzeń świątecznych i noworocznych przy wyjściu z kościoła lub ze stolika między ławkami w środku kościoła. Życzenia te zawierają również modlitwy i obrzęd błogosławieństwa w nowym roku dla rodzin. Zachęcamy rodziny do wspólnej domowej celebracji.
  W święto Objawienia Pańskiego, 6 stycznia poświęcimy wodę, kredę i kadzidło, które można będzie w tym dniu nabyć w kościele. Można także przynieść z domu buteleczki z wodą, którą pobłogosławimy. Od 11 stycznia od poniedziałku do piątku będą o godz. 18.00 odprawiane Msze św. za Parafian z poszczególnych osiedli i ulic oraz modlących się w naszej świątyni, na które już dziś zapraszamy.
  Terminy Mszy św. w Głosie Serca i na stronie internetowej parafii.
 5. W pierwszy czwartek, 7 stycznia od godz. 17.00 Godzina Święta prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ. W czasie adoracji modlimy się szczególnie za wszystkich powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego. O godz. 17.45 nowenna do św. Józefa Bilczewskiego. Od godz. 17.30 okazja do spowiedzi.
 6. W piątek wypominki i Msza św. o godz. 18.00 ofiarowana za dusze wypominanych w naszym kościele.
 7. W niedzielę, 10 stycznia na Mszy św. o godz. 13.00 uroczyste błogosławieństwo dzieci z okazji 1-rocznicy chrztu św. i urodzin.
 8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary parafianom z os. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 1, 2 i 4. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 5, 6, 7 i 8.