TYDZIEŃ Z PANEM BOGIEM -2017

WYDARZYŁO SIĘ » TYDZIEŃ Z PANEM BOGIEM -2017

TYDZIEŃ Z PANEM BOGIEM

Za księdzem Bosko idź…

3. Tygodniowi z Panem Bogiem, zorganizowanemu w naszej parafii przez ks. Marcina Pompera, patronował św. Jan Bosko którego relikwie towarzyszyły uczestnikom i opiekunom we wspólnej modlitwie i zabawie. Jak podkreślił ks. Marcin, miało to miejsce po raz pierwszy w historii organizowanych przez Niego Tygodni z Panem Bogiem. Należy tu również dodać, że św. Jan Bosko jest patronem całej inicjatywy.

Atrakcji w tym roku było co niemiara. Dzieci oglądały film o św. Janie Bosko, razem z opiekunami bawiły się i odwiedziły ciekawe miejsca  - Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, gdzie poznali historię i metodykę produkcji tradycyjnych animacji rysunkowych, a także oglądali bajki w tamtejszym kinie, wyprodukowane przez to jedyne obecnie studio filmów rysunkowych w Polsce.  Następnie udali się do miejscowego Aeroklubu Bielsko-Bialskiego, gdzie poznali tajniki latania szybowcami, a także mieli możliwość zasiąść w kokpicie szybowca szkolnego SZD-50 Puchacz, co spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. Kto wie – może ktoś z nich złapał lotniczego bądź artystycznego bakcyla? Sądząc po narysowanych przez chętne dzieci wizerunkach św. Jana Bosko  zdolności im nie brakuje. 

Dzieci  uczestniczyły także w zawodach sprawnościowych, które zorganizowali im opiekunowie – rzucali piłką do kosza, do celu, grali w kręgle oraz pokonali tor przeszkód. Niektóre z nich przyznały, że tor był trudny i wymagał włożenia sporego wysiłku. 

Ksiądz Bosko poświęcił swój czas (i kapłańskie życie) wychowaniu młodzieży, którą nikt się nie zajmował. Odpowiedział swoim życiem na wezwanie Chrystusa – „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40). Jest patronem i wzorem dla wychowawców, dzieci i młodzieży – szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy w pogoni za chęcią zapewnienia stabilności materialnej rodzice często nie mają zbyt wiele czasu dla swoich pociech, przez co są bardziej narażone na czyhające na niebezpieczeństwa.

Wszystkim zaangażowanym osobom, dzięki którym ten wypoczynek mógł się odbyć – księdzu Marcinowi, opiekunom, rodzicom, ofiarodawcom i sponsorom - składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!

Dariusz Tatoń

Pełna fotorelacja z 3. Tygodnia z Panem Bogiem : http://allpurposemtb.cba.pl/category/tzpb2017zima