OGŁOSZENIA 5.04.2020 r.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

6 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA  

5.04.2020 R. 

 

 

 

1.Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Trzy ostatnie dni Wielkiego Tygodnia noszą nazwę TRIDUUM SACRUM, trzy święte dni, najważniejsze w liturgii Kościoła. Wszystkie nabożeństwa z naszego kościoła są transmitowane przez Internet online. Link i program nabożeństw jest umieszczony na stronie internetowej parafii oraz w gablotce na tablicy ogłoszeń. Triduum odbywa się bez udziału wiernych, również tych, którzy zamówili intencje mszalną. Wszystkie intencje zamówione będą odprawione zgodnie z ustalonym terminem. W pozostałe dni na Mszach św. mogą uczestniczyć osoby, które zamówiły intencje mszalną w liczbie nie większej niż 5 osób.

2. Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się nowenna do Bożego Miłosierdzia. Codziennie o godz. 15.00 będzie odmawiana koronka do Bożego Miłosierdzia. W Wielki Piątek po koronce odbędzie się Droga Krzyżowa. Obydwa nabożeństwa będą transmitowane. Nie będzie czuwania w kościele w ciemnicy i przy grobie.

4. We wtorek po Mszy św. wieczornej, jak i w środę po Mszach św. rano lub wieczorem można będzie nabyć podwójny numer Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa, a także baranki Caritas i paschaliki.

5. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do grobu i światło. W intencji ofiarodawców na kwiaty do grobu oraz w intencji wszystkich parafian i modlących się w naszym kościele w Wielką Sobotę zostanie odprawiona Msza św. Bardzo dziękujemy wszystkim parafianom i ofiarodawcom za wpłacane ofiary na konto parafialne z przeznaczeniem na utrzymanie parafii. Dziękuję za zrozumienie obecnej sytuacji i waszą ofiarność.

6. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli można spożywać posiłki tylko trzy razy dziennie, raz do syta i dwa lekkie oraz obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Post ścisły obowiązuje od ukończenia 18 roku życia do rozpoczęcia 60 roku życia, natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od ukończenia 14 roku życia aż do śmierci.

7. Od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego kancelaria będzie nieczynna.