OGŁOSZENIA 8.12.2019 r.

 

 

 

OGŁOSZENIA - II NIEDZIELA ADWENTU - 8.12.2019 R.

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALNEGO POCZĘCIA NMP

 

 

1.Dzisiaj zamiast Nieszporów o godz. 17.00 nabożeństwo AKATYSTU prowadzone przez młodzież i rozpoczęcie przygotowań do ŚDM w Lizbonie 2022 roku.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy i kontemplacji tajemnicy Maryi.

2.We wtorek spotkania formacyjne dla zespołu Alfaton i chętnych, którzy uczestniczyli w kursie Alpha. Spotkanie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

3.W środę, 11 grudnia przypada 27-rocznica śmierci + ks. prałata Ferdynanda Bochaczyka.  Msza św. w jego intencji w środę o godz. 6.30.

4.Różaniec prowadzony przez członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o godz.17.15, a po nim Msza św. w intencji ADŚ. 

5.W piątek – 13 grudnia wypominki i Msza św. o godz. 18.00 ofiarowana za dusze wypominane w naszym kościele. 

6.Spotkanie biblijne odbędzie się w piątek, 13 grudnia o godz. 18.30  w domu katechetycznym. 

7.W piątek, 13 grudnia przypada 38 - rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Po Mszy św. o godz. 18.00 modlitwa przy pomniku pamięci Ofiar nazizmu i komunizmu. 

8.Msza św. dla dzieci przedszkolnych i małżeństw w niedzielę, 15 grudnia o godz. 10.00. Konkurs lampionów w czwartek, 12 grudnia po Mszy św. roratniej wieczornej.

9.W niedzielę, 29 grudnia, w Święto Świętej Rodziny o godz. 11.30 będzie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji wszystkich małżonków, którzy w tym roku, roku 2019 przeżywają 50 i 25 lat małżeństwa lub inną okrągłą rocznicę. Na Mszę św. o godz.11.30 zapraszamy czcigodnych Jubilatów wraz z rodzinami. Jubilatów, którzy pragną się włączyć w tę modlitwę prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub w kancelarii w najbliższym czasie.  

10.W wejściu głównym do kościoła są rozprowadzane adwentowe świece Caritas i kartki świąteczne. Minimalny koszt jednej małej świecy 7 zł, dużej 25 zł. 

11.W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca składka przeznaczona na spłatę prac związanych z remontem domu katechetycznego i utrzymanie parafii.

12.Bóg zapłać za ofiary na środki czystości i dekoracje parafianom os. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 1, 2, 4. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 5, 6, 7, 8.

13.Przy wejściu do kościoła lub w zakrystii można nabyć jeszcze adwentowy numer Głosu Serca, w zakrystii Małego Goscia Niedzielnego, Gościa Niedzielnego i Miłujcie się.  

14.Dziś można złożyć ofiarę na potrzeby Kościoła Katolickiego na Wschodzie do puszek przed kościołem.

15.Prosimy, aby osoby i rodziny, które przeprowadziły się do naszej parafii lub zmieniły adres zamieszkania na terenie naszej parafii od stycznia tego roku, przyszły do kancelarii celem uzupełnienia kartotek.

16.Bóg zapłać górnikom za złożone podczas Mszy św. z okazji wspomnienia św. Barbary ofiary w wysokości 880 zł, która zostanie przeznaczona na zakup ornatu z bł. Celiną Borzęcką.

17.Walne zebranie oraz wybór prezesa i zarządu Klubu HDK przy parafii NSPJ w Kętach odbędzie się w środę, 11 grudnia o godz. 19.00. w domu katechetycznym. Dar krwi będzie można złożyć w niedzielę, 15 grudnia w godzinach od 9.00-15.00 na stanowiskach Małopolskiej Stacji Krwiodawstwa w domu katechetycznym.

18.Dom Kultury w Kętach serdecznie zaprasza od 11 do 19 grudnia br. na seans filmowy pt.: „NIEPLANOWANE” - prod. USA poruszający problem aborcji. Abby Johnson, bohaterka filmu, dyrektorka kilniki aborcyjnej, głęboko wierzyła w prawo kobiet do wyboru i pragnęła pomagać kobietom. Tak było do czasu, aż zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze...”