XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 7.07.2024 R.

 

 1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec prowadzony przez Róże Kobiet dziś o godz. 16.30. Nieszpory dziś o godz. 17.30.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
 • W poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli,
 • W czwartek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
 • W piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
 • W sobotę wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
 1. W sobotę kolejne Nabożeństwo Fatimskie zapraszamy do licznego udziału. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 18.00. Przebieg nabożeństwa: przy hejnale maryjnym i śpiewie O Maryjo witam Cię wniesienie figury Matki Bożej Fatimskiej do prezbiterium, wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec fatimski, po różańcu Msza św. z okolicznościowym kazaniem, a po niej procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwo będzie prowadził ks. Józef Mrowca.
 2. Różaniec prowadzony przez członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o godz.17.15, a po nim Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci o godz.18.00.
 3. W piątek wypominki i Msza św. o godz. 18.00 ofiarowana za dusze wypominanych w naszym kościele oraz za zmarłych w roku 2024. Podczas Mszy św. będziemy wymieniać zmarłych z ostatniego miesiąca.
 4. Msza św. oraz błogosławieństwo dzieci z okazji pierwszej rocznicy urodzin i chrztu św. w niedzielę, 14 lipca o godz. 13.00.
 5. Przypominamy, że z naszej parafii jest organizowana trzydniowa pielgrzymka w dniach 27.09.-29.09. br. do Kalwarii Pacławskiej, Sanktuarium Matki Bożej w Leżajsku, Sanktuarium bł. Rodziny Ulmów w Markowej, Przemyśla, Łańcuta, Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie, Sanktuarium Wniebowzięcia NMP w Starej Wsi, Sanktuarium Św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Koszt 460 zł. W cenie: przejazd autokarem, dwa noclegi, dwa śniadania i dwie obiadokolacje, ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie należy wpłacić 100 zł zaliczki.
 6. Rodzina Radia Maryja przy parafii św. Małgorzaty i Katarzyny w Rynku – organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę, w dniu 14 lipca 2024 r. Zapisy są pod nr telefonu 503 934 723. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy, podwójny na lipiec i sierpień Głos Serca, a w nim.: rozważania na niedzielę, kazania z nabożeństw fatimskich, Bożego Ciała, odpustu, z życia wspólnot, opis wszystkich wydarzeń parafialnych i pielgrzymek, intencje mszalne i ogłoszenia. Całość zawiera 48 stron i jest ubogacona licznymi zdjęciami. Koszt 8 zł.
 8. W poniedziałek o godz. 6.15 będzie Msza św. w intencji uczestników pielgrzymki rowerowej do Wilna, o godz. 7.30 strat w asyście Policji. Chcemy zabrać również wasze intencje modlitewne do Matki Bożej Ostrobramskiej, by złożyć je na ołtarzu, gdzie po raz pierwszy został wystawiony do publicznej czci obraz Pana Jezusa Miłosiernego. Można jeszcze zabrać czystą kartkę, która jest wystawiona na stoliku między ławkami, napisać intencje i wrzucić dzisiaj do skarbony obok stolika z napisem intencje modlitewne. Intencje te będą wiezione na rowerze do Wilna, złożone na ołtarzu i Msza św. będzie odprawiona w tych intencjach przez ks. Proboszcza. Osoby wyjeżdżające 15 lipca na Wakacje z Bogiem proszone są o zaopatrzenie się w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.