OGŁOSZENIA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

23.11. 2025 R.

 

  1. Dziś w ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy św. odmówienie Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, za co można zyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu. Nieszpory dziś o godz. 17.30.
  2. Kalendarz liturgiczny:
  • W poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy.
  • W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do bł. Matki Celiny Borzęckiej.
  • W piątek po Mszy św. wieczornej nowenna do bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.
  1. Katecheza dla dorosłych w poniedziałek o godz. 18.40 w domu katechetycznym.
  2. Spotkanie Mężczyzn Św. Józefa we wtorek. Rozpoczęcie o godz. 18.00 Mszą św., po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa prowadzona przez mężczyzn. Po modlitwie spotkanie w sali Św. Rodziny.
  3. We wtorek o godz. 7.30 Msza św. w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy zabijania dzieci poczętych, a po niej w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej różaniec pompejański.
  4. Każdego roku kapłani dekanatu kęckiego spotykają się, by modlić się za zmarłych kapłanów. W tym roku Msza św. w intencji zmarłych kapłanów pracujących i pochodzących z dekanatu kęckiego będzie w czwartek, 27 listopada o godz. 19.00 w Malcu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. W przyszłą niedzielę I Niedziela Adwentu. Zachęcamy dzieci do wykonania lampionów, konkurs na najładniejszy lampion, we wtorek, 9 grudnia.
  6. Przy wyjściach z kościoła można nabyć jeszcze listopadowo-grudniowy numer Głosu Serca, na stoliku przy zakrystii nowy numer Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego oraz miesięcznik Apostolstwo Chorych, numer grudniowy.
  7. Zapraszamy w każdą niedzielę do parafialnej kawiarenki po Mszach św. od 9.15.-13.00. na kawę, ciasto i kremówkę.
  8. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę członków Apostolstwa Dobrej Śmierci do Sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu koło Skoczowa w sobotę, 29 listopada. Zapisy w zakrystii.
  9. W przedsionku kościoła Siostry Zmartwychwstanki rozprowadzają kalendarze z ich Założycielkami bł. Celiną i jej córką Jadwigą oraz kartki świąteczne i książki.