Ogłoszenia duszpasterskie – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY – 27.12. 2020 R

 1. Dzisiaj uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Nieszpory o godz. 17.30. W Nowy Rok i w niedzielę, 3 stycznia będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.30. Pozostałe godziny Mszy św. tak jak w każdą niedzielę.
 2. Kalendarz liturgiczny:
 • W poniedziałek święto Świętych Młodzianków.
 • W czwartek ostatni dzień Starego Roku. Zapraszamy na uroczyste Nieszpory z nabożeństwem przebłagalnym (Suplikacje). Nieszpory rozpoczniemy o godz. 16.30. Msza św. dziękczynna, podczas której odśpiewamy Ciebie Boga wysławiamy, za co można zyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu zostanie odprawiona o godz. 17.00. Podczas Mszy św. będziemy się modlić w intencji wszystkich Parafian i Ofiarodawców oraz za wszystkich zmarłych, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej w 2020 r. Nie będzie Mszy św. o godz.18.00 oraz o północy.
 • W piątek, 1 stycznia 2021 roku Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to zarazem Pierwszy Piątek miesiąca. Osoby, które były przed świętami do spowiedzi i mogą przyjąć Komunię św. nie muszą korzystać ze spowiedzi, by odprawić pierwszy piątek.
 • Z racji pierwszego piątku w styczniu nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną.
 • W sobotę wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. W tym dniu oddajemy również cześć Niepokalanemu Sercu NMP, kolejne NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA. Rozpoczęcie o godz. 7.30 Mszą św. z kazaniem, a następnie Różaniec. Po nabożeństwie zmiana tajemnic Różańca dla Róż Kobiet.
 1. Msza św. w intencji Mężczyzn Świętego Józefa, mężczyzn i ojców naszej parafii we wtorek o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez mężczyzn.
 2. W niedzielę, 3 stycznia podczas Mszy św. o godz. 13.00 będzie udzielany sakrament chrztu św. Rodziców i chrzestnych prosimy na pouczenie przed chrztem w środę po Mszy św. wieczornej.
 3. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary parafianom os. 700 – lecia 18 i 19. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom z os. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 1, 2 i 4. Serdecznie pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie dekoracji w naszej świątyni, wykonanie szopki, porządki i modlitwę, a mianowicie siostrze Annie, mężczyznom i kobietom, młodzieży. Przed świętami został zakupiony anioł na zewnątrz kościoła. Dziękujemy firmie Krzysztofa Zacnego KRISCARS za montaż oświetlenia świątecznego i obsługę.
 4. W związku z przełożeniem tegorocznych odwiedzin duszpasterskich rodzin prosimy przedstawicieli rodzin, również gości, którzy modlą się w naszej świątyni o zabranie życzeń świątecznych i noworocznych przy wyjściu z kościoła lub ze stolika między ławkami w środku kościoła. Życzenia te zawierają również modlitwy i obrzęd błogosławieństwa w nowym roku dla rodzin. Zachęcamy rodziny do wspólnej domowej celebracji. W święto Objawienia Pańskiego, 6 stycznia poświęcimy wodę, kredę i kadzidło, które można będzie w tym dniu nabyć w kościele. Można także przynieść z domu buteleczki z wodą, którą pobłogosławimy.