OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.06.2021 r.


 1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
 • W poniedziałek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 • We wtorek po nabożeństwie czerwcowym nowenna do św. Jana Pawła II.
 • W czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 • W sobotę po litanii do NSPJ nowenna do bł. Celiny Borzęckiej.
 1. Msza św. w intencji Mężczyzn Świętego Józefa, mężczyzn i ojców naszej parafii we wtorek o godz. 18.00. Po Mszy św. program przygotowany przez dzieci i młodzież z naszej parafii dla ojców z racji Dnia Ojca, który przypada w środę, 23 czerwca. Po nabożeństwie czerwcowym do Mszy św. adoracja prowadzona przez mężczyzn za wstawiennictwem św. Józefa.
 2. Serdecznie zapraszamy seniorów z Klubu Seniora działającego przy naszej Parafii na  spotkanie w czwartek, dniu 24 czerwca o godz. 16.30.
 3. W piątek o godz. 16.00 w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej różaniec pompejański w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy zabijania dzieci poczętych, a o godz. 18.00 Msza św. w powyższej intencji.
 4. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary parafianom z os. 700 – lecia 14 i 15. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. 700 – lecia 16 i 17. Dziękujemy za wpłacane ofiary na konto parafialne i złożone dziś na tace z przeznaczeniem na utrzymanie parafii i prace wykończeniowe.
 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego. Można jeszcze nabyć czerwcowy numer Głosu Serca.
 6. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego oraz o błogosławieństwo dla dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły w piątek o godz. 7.30. Można również uczestniczyć we Mszy św. na zakończenie roku o godz. 6.30 lub o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
 7. Ks. Biskup Ordynariusz Roman Pindel z dniem 19 czerwca 2021 roku odwołuje dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane. Wobec powyższego przypominam, że „wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i dni nakazane, chyba, że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu, (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki”.
 8. Zarząd klubu HDK przy Parafii NSPJ w Kętach informuje, że podczas ostatniej akcji 13 czerwca 2021 r.  57 dawców oddało 25,7 litrów krwi. Wszystkim dawcom bardzo dziękujemy. Dziękujemy również tym, którzy pomogli tę akcję przeprowadzić.