OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  WIELKANOC – 4.04.2021 R.


  1. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocną. Obchodzi się ją jako Uroczystości Pańskie. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca dzisiaj o godz. 17.00. Nieszpory o godz. 17.30.
  2. W Wielkanoc, w Poniedziałek Wielkanocny oraz w Niedzielę Miłosierdzia Bożego będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.30 i 16.00.
  3. W niedzielę, 11 kwietnia na Mszy św. o godz.13.00 błogosławieństwo dzieci z okazji 1-rocznicy chrztu św. i urodzin.
  4. Różaniec prowadzony przez członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o godz.17.15, a po nim Msza św. w intencji apostolstwa.
  5. W piątek wypominki i Msza św. o godz. 18.00 ofiarowana za dusze wypominane w naszym kościele oraz za zmarłych w roku 2021. Podczas Mszy św. będziemy wymieniać zmarłych z ostatniego miesiąca.
  6. Najbliższa niedziela obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Msza św. w intencji Bractwa Miłosierdzia o godz. 11.30, po Mszy św. o godz. 14.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego przy głównym ołtarzu.
  7. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary parafianom z Legionów i Kleparz Boczna, a także mężczyznom i kobietom, którzy sprzątali kościół podczas Wielkiego Tygodnia. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. Sikorskiego 2 i 3.
  8. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego, mężczyznom i kobietom, a szczególnie Siostrze Annie. Dziękujemy służbie liturgicznej, ministrantom, lektorom, młodzieży oazowej oraz wszystkim, którzy przez czuwanie i modlitwę dawali świadectwo o Chrystusie ukrzyżowanym i zmartwychwstałym. Dziękujemy również Zespołowi Charytatywnemu za rozprowadzenie baranków wielkanocnych, paschalików i dewocjonali.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się. W zakrystii i w wejściu do kościoła można nabyć książkę „Przez Krzyż Chrystusa do Zmartwychwstania” autorstwa ks. Proboszcza Jerzego Musiałka. Publikacja zawiera 7 rozważań dróg krzyżowych, przygotowanych przez ks. Musiałka na wielkopiątkowe nabożeństwa w parafiach, w których pracował. Rozważania ilustrują zdjęcia poszczególnych kościołów parafialnych oraz znajdujących się w nich stacji drogi krzyżowej.