OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  WIELKANOC – 16.04.2022 R.


  1. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocną. Obchodzi się ją jako Uroczystości Pańskie. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nieszpory dzisiaj o godz. 17.30.
  2. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 w ramach uwielbienia nabożeństwo Drogi Światła. Droga Światła to wielkanocne, pełne radości nabożeństwo, wzorowane na Drodze Krzyżowej. Polega ono na rozważaniu 14 spotkań Chrystusa Zmartwychwstałego z uczniami i służy przeżywaniu tajemnic paschalnych. Chciejmy przejść z Jezusem Drogę Światła, śledzić Jego spotkania z różnymi osobami, aby każdy z nas poprzez tę modlitwę, radosny śpiew i medytację spotkał Zmartwychwstałego Pana. W piątek nie będzie kręgu biblijnego.
  3. Msza św. w intencji ks. Proboszcza Jerzego Musiałka z okazji imienin w sobotę, 23 kwietnia o godz. 18.00.
  4. Najbliższa niedziela obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Msza św. w intencji Bractwa Miłosierdzia o godz. 11.30.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego, mężczyznom i kobietom, a szczególnie Siostrze Annie. Dziękujemy służbie liturgicznej, ministrantom, lektorom, młodzieży oazowej oraz wszystkim, którzy przez czuwanie i modlitwę dawali świadectwo o Chrystusie ukrzyżowanym i zmartwychwstałym. Dziękujemy również Zespołowi Charytatywnemu za rozprowadzenie baranków wielkanocnych, paschalików i dewocjonaliów.
  6. Katecheza dla dorosłych odbędzie się w przyszły wtorek, 26 kwietnia o godz. 18.40 w sali Św. Rodziny w domu katechetycznym
  7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się.
  8. Spotkanie osób wyjeżdżających na „Wakacje z Bogiem” do Gib, w niedzielę, 24 kwietnia po Mszy św. o godz. 10.00.
  9. W Poniedziałek Wielkanocny składka przeznaczona na KUL i Uniwersytet Jana Pawła II.