OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 7.01.2024 R.

 

      

  1. Dziś NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, która kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia. W tradycji polskiej śpiewamy kolędy i utrzymujemy dekorację świąteczną do 2 lutego – święta Ofiarowania Pańskiego. Okres zwykły (zielony kolor szat liturgicznych) rozpoczynamy 8 stycznia. Nieszpory dziś o godz. 17.30. Z racji pierwszej niedziela miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec prowadzony przez Róże Kobiet dziś o godz. 16.30.
  2. W czwartek o godz. 17.15 Różaniec prowadzony przez Apostolstwo Dobrej Śmierci, a po nim Msza św. w intencji ADŚ.
  3. W piątek wypominki i Msza św. o godz. 18.00 ofiarowana za dusze wypominane w naszym kościele oraz za zmarłych w ostatnim miesiącu.
  4. We wtorek, 9 stycznia przypadają imieniny ks. Adriana. Msza św. w Jego intencji odbędzie się w czwartek, 18 stycznia o godz. 18.00.
  5. XIX KONCERT KOLĘD POŚWIĘCONY PAMIĘCI ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II odbędzie się w przyszłą niedzielę, 14 stycznia. Rozpoczniemy go o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i modlitwą za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji naszych rodzin. Wystąpi zespół LIPOWIANIE, czyli grupa ludzi rozmiłowanych w tańcu, śpiewie i muzyce ludowej, zwłaszcza Żywiecczyzny. Kultywują oni dawne tradycje związane z codziennym życiem Górali Beskidu Żywieckiego.
  6. W poniedziałek, 15 stycznia zakończymy wizytę duszpasterską. Rodziny, które nie mogły być obecne w domu w czasie wizyty duszpasterskiej, jeśli pragną odwiedzin, prosimy o kontakt w zakrystii dzisiaj po Mszy św. lub w tygodniu w kancelarii celem ustalenia odwiedzin. Odwiedzając sąsiednie bloki, jeszcze przed zakończeniem kolędy możemy odwiedzić rodziny, których nie było w domu. Dodatkowa kolęda będzie w sobotę, 13 stycznia oraz w niedzielę, 14 stycznia.
  7. Przy wyjściach z kościoła można jeszcze nabyć świąteczny numer Głosu Serca, na stoliku przy zakrystii Gościa Niedzielnego oraz styczniowy numer Apostolstwa chorych.
  8. Przypominamy, że tak jak w poprzednich latach organizowany jest z naszej parafii dla rodzin i osób dorosłych wyjazd na Wakacje z Bogiem nad jeziora w Puszczy Augustowskiej i na Suwalszczyźnie. Zamieszkanie w miejscowości Giby w domkach letniskowych z pełnym węzłem sanitarnym. Całodzienne wyżywienie, trzy posiłki. W programie spływy kajakiem, rejs statkiem, pielgrzymowanie do sanktuariów: w Sejnach, Studzienicznej i Wigrach. Istnieje też możliwość pielgrzymowania do Wilna. Koszt od osoby dorosłej ok. 120 zł za dzień. Termin 15.07.-26.07.2024 r. Natomiast w dniach 8.07.-17.07. organizowana jest pielgrzymka rowerowa z Kęt do Wilna. Liczba miejsc ograniczona. Długość trasy do przejechania każdego dnia ok. 120-130 km. Całość ok. 900 km. Zapisy i więcej informacji u ks. Proboszcza. Ze względów organizacyjnych zapisy na obydwie formy wypoczynku tylko do końca stycznia.
  9. W przyszłą niedzielę, 14 stycznia będzie można oddać krew na Małopolskiej Stacji Krwiodawstwa w domu katechetycznym w godzinach 9.00 – 15.00.