OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 14. 01. 2024 R.


 1. W poniedziałek, 15 stycznia zakończymy wizytę duszpasterską. W niedzielę, 21 stycznia zostaną odprawiane Msze św. w intencji odwiedzonych rodzin: przez ks. Adriana Mętla o godz. 7.00, przez ks. Piotra Iwanka o godz. 8.30, przez ks. Sławomira Malisza o godz. 10.00, Ks. Sławomira Młodzika o godz. 11.30, przez ks. Proboszcza za dwa tygodnie, w niedzielę, 28 stycznia o godz. 7.00. Rodziny, które nie mogły być obecne w domu w czasie wizyty duszpasterskiej, jeśli pragną odwiedzin, prosimy o kontakt w zakrystii dzisiaj po Mszy św. lub w tygodniu w kancelarii.
 2. XIX KONCERT KOLĘD POŚWIĘCONY PAMIĘCI ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II odbędzie się dzisiaj, w niedzielę, 14 stycznia. Rozpoczniemy go o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i modlitwą za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji naszych rodzin. Wystąpi zespół LIPOWIANIE, którzy kultywują dawne tradycje związane z codziennym życiem Górali Beskidu Żywieckiego. Nieszporów dzisiaj nie będzie.
 3. Kalendarz liturgiczny:
  • W środę wspomnienie św. Antoniego, opata.
  • Od czwartku, 18 stycznia do 24 stycznia obchodzimy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  • W piątek wspomnienie św. Sebastiana Pelczara, biskupa.
 1. Katecheza dla dorosłych odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.40 w domu katechetycznym.
 2. Spotkanie Zespołu Charytatywnego we wtorek o godz. 17.00. Przypominamy, że dyżury w sklepiku Zespół pełni we wtorki i piątki od godz. 17.00-18.00. Można przyjść na rozmowę, jak również nabyć dewocjonalia, zioła O. Grzegorza, a także gromnice.
 3. OPŁATEK DLA NAUCZYCIELI I KATECHETÓW oraz WSZYSTKICH WSPÓLNOT PARAFIALNYCH dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych odbędzie się w domu katechetycznym w sali Świętej Rodziny w czwartek, 18 STYCZNIA PO MSZY ŚW. O GODZ. 18.00 odprawianej w intencji nauczycieli i wszystkich wspólnot. Podczas Mszy św. będziemy również modlić się w intencji ks. Adriana z okazji imienin. Serdecznie zapraszamy do modlitwy, agapę i na wspólne kolędowanie do domu katechetycznego. Prosimy, aby każda wspólnota przyniosła i podzieliła się ciastem podczas agapy.
 4. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, prośby i podziękowania oraz koronka do Miłosierdzia Bożego. Po zakończonym nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego odbędzie się wieczór uwielbienia.
 5. Informujemy, że szopkę w naszym kościele można oglądać i modlić się przy niej w ciągu całego dnia. Wejście do kościoła przez kaplicę. Szopka została wykonana do naszego kościoła, z ofiar jakie składacie na tace i jest parafialną własnością. Informacje tę podajemy, bo niektórzy pytają w czasie kolędy czy szopka zostanie w naszym kościele. Oczywiście, że tak.
 6. Przy wyjściach z kościoła można jeszcze nabyć świąteczny numer Głosu Serca, na stoliku przy zakrystii Gościa Niedzielnego oraz styczniowy numer Apostolstwa chorych.
 7. Od przyszłej niedzieli, po przerwie świątecznej zapraszamy do parafialnej kawiarenki w godz. od 9.15-13.00.
 8. Dziś można złożyć dar krwi na Małopolskiej Stacji Krwiodawstwa w domu katechetycznym na I piętrze w godzinach 9.00 – 15.00.