OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA  – 28.04.2021 R.


 1. Od soboty, 27 marca 2021 roku do odwołania w naszym kościele może przebywać 70 osób. Do kościoła wchodzimy i przebywamy w nim z zasłoniętymi ustami i nosem. Zajmujemy oznaczone miejsca, aby zachować bezpieczną odległość. W przypadku braku miejsc w kościele nie należy wchodzić. Trzeba się liczyć z tym, że drzwi mogą być zamknięte w przypadku wyczerpania się limitu miejsc. Wejście do kościoła głównym wejściem. Chór będzie zamknięty. Wejście do kościoła na modlitwę w ciągu dnia wejściem głównym.
  Przypominamy, że nadal obowiązuje dyspensa Księdza Biskupa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla wszystkich osób, które pragną w niej uczestniczyć, ale z powodu obostrzeń, lęku lub wieku nie mogą.
  Ze wszystkich nabożeństw będzie prowadzona transmisja On-Line, będzie również można modlić się w domu, gdyż kamera będzie ustawiona na grób i na Najświętszy Sakrament. Link znajduje się na stronie parafialnej. Zachęcamy do przyjmowania Komunii św. na rękę.
 2. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.00.
 3. Od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego kancelaria będzie nieczynna.
 4. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy Wielki Tydzień.
  Trzy ostatnie dni Wielkiego Tygodnia
  noszą nazwę TRIDUUM SACRUM, trzy święte dni, najważniejsze w liturgii Kościoła.
 • WIELKI CZWARTEK, to dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. W tym dniu będą dwie Msze św. Wieczerzy Pańskiej: o godz. 17.00 i o godz. 19.00. Po Mszy św. o godz. 19.00 przeniesienie Pana Jezusa do ołtarza Ciemnicy i adoracja, którą poprowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ do godz. 21.00.
  Intencje przyjęte na godz. 18.00 będą odprawione o godz. 19.00.
   
 • WIELKI PIĄTEK, dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu.
  W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ze względu na pandemię i ograniczenia od Wielkiego Piątku od godz. 7.00 rano aż do Wigilii Paschalnej żadne wspólnoty nie będą prowadziły adoracji.
  Adoracja będzie w ciszy i w formie modlitwy indywidualnej. Na modlitwę indywidualną prosimy o przychodzenie ulicami i osiedlami zgodnie ze zwyczajem w poprzednich latach. Plan jest umieszczony w Głosie Serca i na stronie internetowej parafii.
  W Wielki Piątek będzie pięć dróg krzyżowych: o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 13.00 i po koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
  Zachęcamy również do odprawiania drogi krzyżowej indywidualnie, zwłaszcza w nocy, z piątku na sobotę przechodząc podczas rozważań od stacji do stacji.
  Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się nowenna do Bożego Miłosierdzia. 
 • LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU rozpocznie się o godz. 18.00.
  Komunia św. w piątek będzie udzielana tylko podczas wieczornej liturgii. Adoracja przy grobie będzie trwać przez całą noc.
  W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 8.00 jutrznia z udziałem Służby Liturgicznej.

  Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. oraz:
  – W Wielką Środę od 17.00-18.00.
  – W Wielki Piątek w ciągu dnia od godz. 7.00 – 17.45.
 • WIELKA SOBOTAod 9.00 do 16.00 co pół godziny poświęcenie pokarmów wielkanocnych.
  Zgodnie z tradycją pokarmy wielkanocne będziemy spożywać po Rezurekcji.
  W Wielką Sobotę nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  Poświęcenie pokarmów, jeśli pozwoli pogoda, będzie na zewnątrz, na placu przed głównym wejściem do kościoła.
  Prosimy o zachowanie odstępów minimum 1,5 metra i, oczywiście, wszyscy zakładamy maseczki.
 • LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ W WIELKĄ SOBOTĘ ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 20.00.
  PROCESJA REZUREKCYJNA będzie w kościele.

  Na tę liturgię przynosimy świece z osłonkami.
 1. W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.30 i 16.00. Uroczyste Nieszpory w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 17.30.
 2. Sakrament chrztu św. będzie udzielany w Poniedziałek Wielkanocny podczas Mszy św. o godz. 13.00. Rodziców i chrzestnych prosimy na pouczenie przed chrztem w najbliższą środę po Mszy św. wieczornej.
 3. Skarbonki z jałmużną postną, które dzieci wzięły na początku Wielkiego Postu prosimy o złożenie przy ołtarzu.
 4. Msza św. w intencji Mężczyzn św. Józefa, mężczyzn i ojców we wtorek o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do grobu i światło. W intencji ofiarodawców na kwiaty do grobu oraz w intencji wszystkich parafian i modlących się w naszym kościele w Wielką Sobotę zostanie odprawiona Msza św.
 6. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary parafianom z ul. 3 Maja i ul. Żwirki i Wigury. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom ul. Legionów i Kleparz Boczna.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Miłujcie się, Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego.
  W zakrystii i w wejściu do kościoła można nabyć książkę „Przez Krzyż Chrystusa do Zmartwychwstania” autorstwa ks. Proboszcza Jerzego Musiałka.
  Publikacja zawiera 7 rozważań dróg krzyżowych, przygotowanych przez ks. Musiałka na wielkopiątkowe nabożeństwa w parafiach, w których pracował. Rozważania ilustrują zdjęcia poszczególnych kościołów parafialnych oraz znajdujących się w nich stacji drogi krzyżowej. Więcej przeczytasz tutaj w artykule poświęconym owemu wydawnictwu.