OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 7.03.2021 R.

 

 1. Dziś I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 13.00 będzie wystawienie Najświętszego sakramentu do godz. 17.00. Adoracja i różaniec prowadzone przez Róże Kobiet o godz. 16.00.
 2. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.00. Na Gorzkich Żalach zbierana jest składka na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. Droga krzyżowa w piątek dla wszystkich rano o godz. 8.30, po niej Msza św. o godz. 9.00. Po południu Droga Krzyżowa dla dzieci i dorosłych o godz. 17.15, dla młodzieży po wie­czornej Mszy św.
 4. W niedzielę, 14 marca na Mszy św. o godz.13.00 błogosławieństwo dzieci z okazji 1-rocznicy chrztu św. i urodzin.
 5. Różaniec prowadzony przez członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o godz.17.15.
 6. W piątek wypominki i Msza św. ofiarowana za dusze wypominane w naszym kościele oraz za zmarłych w roku 2021. Od obecnego piątku, podczas Mszy św. o godz. 18.00. za zmarłych Wypominanych będziemy również modlić się za zmarłych z roku bieżącego, w czasie Mszy św. będziemy wymieniać zmarłych z ostatniego miesiąca.
 7. W wejściu do kościoła jest rozprowadzany Baranek Wielkanocny Caritas oraz małe i duże paschaliki. Minimalna ofiara za baranki i małe paschaliki 8 zł, duże paschaliki 20 zł. Można również nabyć kartki świąteczne. Ofiary z tej sprzedaży będą przeznaczone na cele charytatywne.
 8. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w czwartek, 18 marca, a zakończymy w niedzielę, 21 marca. Rekolekcje poprowadzi ks. Karol Milewski ze Zgromadzenia Księży Sercanów. Z końcem tygodnia zostaną rozniesione do parafian programy rekolekcji wraz z życzeniami Wielkanocnymi.
 9. Bóg zapłać za złożone tydzień temu ofiary na misje. Złożono 3905 zł. Dziękujemy również za składane ofiary na utrzymanie parafii i prace remontowe, mimo mniejszej liczby wiernych w kościele z powodu pandemii i różnych trudności Wasza ofiarność wzrasta, także przy zamawianiu Mszy św. Bóg zapłać. Przypominamy, że Msze św. ze względu na pandemię można zamawiać tylko w kancelarii w godzinach urzędowania.
 10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła parafianom z os. Nad Sołą 14, 22 i 23. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. Nad Sołą 24, 25 i 26.
 11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer Głosu Serca, na marzec i kwiecień zawierający 48 stron. Na stoliku przy zakrystii do nabycia Miłujcie się, Mały Gość Niedzielny, Gość Niedzielny, a w nim dodatek: Nowenna do św. Józefa. W przyszłym tygodniu będzie „Gość Extra” poświęcony w całości św. Józefowi.