OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  – 2 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17. 01. 2021 R.

 1. Dzisiaj, w niedzielę odbędzie się w naszym kościele XVI Koncert Kolęd poświęcony pamięci Świętego Jana Pawła II. Rozpoczniemy go o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i modlitwą w intencji naszych rodzin za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. Wystąpi zespół Alfaton z młodzieżą oazową z naszej parafii. Nieszporów dzisiaj nie będzie.
 2. Od poniedziałku Msze św. w dniu powszednie rano o godz. 6.30 i 7.30., wieczorem o godz. 18.00.
 3. Kalendarz liturgiczny:
 • Od poniedziałku, 18 stycznia do 25 stycznia pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” obchodzony będzie w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 • We wtorek wspomnienie św. Sebastiana Pelczara, biskupa.
 • W czwartek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
 1. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary parafianom os. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 9, 10 i 11. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. kard. S. Wyszyńskiego 12 i 13.
 2. 4. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do św. Jana Pawła II.
 3. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary i wpłacane na konto parafialne z przeznaczeniem na prace wykończeniowe i utrzymanie parafii. Został zakupiony traktor firmy Stiga, który będzie wykorzystany do odgarniania śniegu i koszenia trawy.
 4. W minionym tygodniu modliliśmy się podczas Mszy św. o zdrowie i błogosławieństwo w Nowym Roku dla Parafian z poszczególnych osiedli, ulic i modlących się w naszej świątyni. Pragniemy serdecznie podziękować za wspólną modlitwę i ofiary kolędowe, jakie złożyliście z racji tego spotkania. Bóg zapłać.
 5. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i Miłujcie się. Można nabyć świąteczny numer Głosu Serca.
 6. W celu odbycia nauk przedślubnych i spotkań w poradni rodzinnej wszyscy narzeczeni muszą zgłosić się przez formularz zgłoszeniowy, który wraz z informacjami szczegółowymi o przygotowaniu do zawarcia sakramentu małżeństwa znajduje się na stronie diecezjalnej: nauki.rodzina.bielsko.pl
 7. Narzeczeni na spisanie protokołu przedślubnego winni zgłosić się w kancelarii trzy miesiące przed ślubem, wcześniej ustalając termin z ks. Proboszczem.
 8. W związku z tragiczną sytuacją po trzęsieniu ziemi na Chorwacji, na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego, przyszła niedziela 24 stycznia 2021 r. będzie „Dniem solidarności z Chorwacją”. Podczas każdej Mszy świętej we wszystkich parafiach diecezji będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami będzie zbiórka ofiar do puszek na ten cel.