OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25.02.2024 R.

 

 1. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.00. Na Gorzkich Żalach zbierana jest składka na kwiaty do Bożego Grobu. Od poniedziałku Msze św. w dni powszednie o godz. 6.30, 7.30 i 18.00.
 2. Kalendarz liturgiczny:
 • w poniedziałek rano po Mszy św. o 7.30 różaniec pompejański wynagradzający zabójstwo dzieci nienarodzonych. Po wieczornej Mszy św. nowenna do bł. Matki Celiny, w środę do bł. kard. S. Wyszyńskiego.
 • W czwartek od godz. 17.00 Godzina Święta przed pierwszym piątkiem prowadzona przez Margaretki. W czasie adoracji modlimy się szczególnie za wszystkich powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego. O godz. 17.45 nowenna do św. Józefa Bilczewskiego. Od godz. 17.00 spowiedź przed pierwszym piątkiem.
 • W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z racji I piątku miesiąca. Msze św. w tym dniu 6.30, 7.30, 9.00, 18.00 i 20.00! Spowiedź od godz. 17.00 i pół godziny przed każdą Mszą św. Po Mszy św. o godz. 20.00 spotkanie Róży Rodzin i odmówienie jednej tajemnicy różańca.
 1. Msza św. w intencji Mężczyzn Świętego Józefa, mężczyzn i ojców naszej parafii we wtorek o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez mężczyzn, a po niej spotkanie w domu katechetycznym.
 2. Sakrament chrztu św. będzie udzielany w niedzielę, 3 marca podczas Mszy św. o godz. 13.00. Rodziców i chrzestnych prosimy na pouczenie przed chrztem w czwartek, 29 lutego po Mszy św. wieczornej.
 3. Droga krzyżowa w piątek dla wszystkich rano o godz. 8.30, po niej Msza św. o godz. 9.00. Po południu droga krzyżowa dla dzieci i dorosłych o godz. 17.15, dla młodzieży i dorosłych po wie­czornej Mszy św.
 4. W sobotę, 2 marca rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne dla dzieci, młodzieży, małżonków i dorosłych. Rekolekcje prowadzi ks. dr Paweł Kaszuba, wykładowca na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II z diecezji przemyskiej. Szczegółowy program na stronie internetowej parafii, w gablotce oraz na kartkach, które można zabrać ze stolika między ławkami oraz w Głosie Serca, który można nabyć przy wyjściu z kościoła. Prosimy, aby ze spowiedzi korzystać już przed rekolekcjami w pierwszy czwartek i piątek.
 5. Program rekolekcji na sobotę, 2 marca: o godz. 7.30 nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca – Msza św. z różańcem wynagradzającym, o godz. 10.30 Msza św. dla chorych i starszych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Po Mszy św. poczęstunek w domu katechetycznym dla ludzi chorych i starszych przygotowany przez Zespół charytatywny. Osoby, które planują przyjąć namaszczenie chorych prosimy, aby na kartkach napisały imię i nazwisko oraz adres celem wpisania do księgi. O godz. 18.00 Msza św. z nauka ogólną. Prosimy, aby w niedzielę na godz. 10.00 przyszły dzieci i młodsza młodzież ze szkoły podstawowej. Chorych odwiedzimy w sobotę, 2 marca od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.
 6. W ramach wielkopostnych postanowień zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych. Wszystkich, którzy podejmą to postanowienie, prosimy o wpisanie się do Parafialnej Księgi Trzeźwości i Abstynencji wystawionej przed obrazem Jezu ufam Tobie.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Trwajcie w miłości, Apostolstwa chorych i nowego Głosu Serca na marzec i kwiecień liczący 48 stron w cenie 8 zł, w którym jest podsumowanie ubiegłego roku, jubileusz małżeństw, Szkoły Życia, Orszak Trzech Króli, rozważania na niedzielę, kazania świąteczne i niedzielne, z życia wspólnot, ogłoszenia, program rekolekcji i nabożeństw Wielkiego Tygodnia.
 8. We wtorek, 20 lutego br. odbyło się Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze Klubu HDK przy naszej parafii. Prezesem ponownie został wybrany na okres 4 lat pan Adam Kojder; zastępcą – pan Mirosław Gawroński. Klub pozytywnie zaopiniował pracę starego zarządu. W latach 2019- 2023 r. nasi krwiodawcy oddali prawie 520 litrów krwi. Wszystkim, którzy się do tego przyczynili bardzo dziękujemy. Najbliższa akcja oddawania krwi już w niedzielę, 17 marca 2024 r. Serdecznie zapraszamy!
 9. Został zakupiony nowy projektor do wyświetlania pieśni. Stary, który miał już 12 lat nie nadawał się już do naprawy.
 10. Zapraszamy dziś i w każdą niedzielę do parafialnej kawiarenki w godz. od 9.15-13.00.