OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21.02.2021 R.

 1. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.00. Na Gorzkich Żalach zbierana jest składka na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. Droga Krzyżowa w piątek dla wszystkich rano o godz. 8.30, po niej Msza św. o godz. 9.00. Po południu Droga Krzyżowa dla dzieci i dorosłych o godz. 17.15 oraz dla młodzieży i dorosłych po wie­czornej Mszy św.
 3. W ramach wielkopostnych postanowień zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych. Wszystkich, którzy podejmą to postanowienie, prosimy o wpisanie się do Parafialnej Księgi Trzeźwości i Abstynencji wystawionej przed obrazem Jezu ufam Tobie.
 4. Informacje o rekolekcjach wielkopostnych przygotowanych przez księży naszej diecezji oraz przygotowanych przez TVP dla dzieci, młodzieży i dorosłych można znaleźć na stronie parafialnej oraz w gablotce. Zachęcamy do skorzystania.
 5. Msza św. w intencji Mężczyzn Świętego Józefa, mężczyzn i ojców naszej parafii we wtorek o godz. 18.00.

By dobrze przeżyć Rok Świętego Józefa, w każdy ostatni wtorek miesiąca po Mszy św. wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa prowadzona przez mężczyzn. Święty Józef, Opiekun Jezusa, patron rodzin i ludzi pracy jest niezastąpionym orędownikiem w morzu naszych codziennych spraw, jak i wielkich potrzeb. Będziemy mu polecać naszą pracę, małżeństwa i rodziny, ojców i mężów, matki i żony. Młodzież zachęcamy do modlitwy o dobrego męża czy żonę.

 1. W poniedziałek święto Katedry św. Piotra, Apostoła.
 2. W czwartek o godz. 16.30 różaniec pompejański w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy zabijania dzieci poczętych, a po nim Msza św. w intencji wynagradzającej.
 3. W tym tygodniu przypadają nowenny:
 • W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 do św. Jana Pawła II.
 • W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 do bł. Matki Celiny Borzęckiej
 1. Od przyszłej niedzieli w wejściu do kościoła będzie rozprowadzany Baranek Wielkanocny Caritas oraz małe i duże paschaliki. Są to świece, wykonane na wzór paschału, który jest symbolem Chrystusa Zmartwychwstałego. Można również będzie nabyć kartki świąteczne. Ofiary z tej sprzedaży będą przeznaczone na cele charytatywne.
 2. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła parafianom z os. Nad Sołą 7, 8, 9 i 10. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. Nad Sołą 11, 12, 13 oraz os. Zachodniego.
 3. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie można złożyć do puszek ofiarę na cele misyjne.