OGŁOSZENIA – 33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.11. 2023 R.

 

 1. Nieszpory dziś o godz. 17.30.
 2. Kalendarz liturgiczny:
 • W poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
 • We wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP.
 • W środę wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. W środę o godz. 18.00 Msza św. w intencji chóru Głos Serca. Z racji święta św. Cecylii życzymy chórowi Głos Serca, panu organiście, Zespołowi Alfaton, młodzieży śpiewającej wielu łask Bożych.
 • W piątek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
 • W niedzielę, 26 listopada, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 1. W tym tygodniu przypadają nowenny:
 • We wtorek po Mszy św. wieczornej do św. Jana Kantego
 • W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do św. Jana Pawła II.
 • W sobotę po Mszy św. o godz. 7.30 nowenna do bł. Matki Celiny Borzęckiej.
 1. Katecheza dla dorosłych odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.40 w domu katechetycznym.
 2. Spotkanie biblijne odbędzie się w piątek o godz. 18.40 w domu katechetycznym.
 3. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy zabijania dzieci poczętych, a po niej w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej różaniec pompejański.
 4. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę członków Apostolstwa Dobrej Śmierci do Sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu koło Skoczowa w sobotę, 2 grudnia. Wyjazd o godz. 8.30. Powrót ok. godz. 16.00. Zapisy w zakrystii. Koszt 30 zł.
 5. Przy wyjściach z kościoła można nabyć jeszcze listopadowo-grudniowy numer Głosu Serca, na stoliku przy zakrystii nowy numer Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego oraz miesięcznik Apostolstwo Chorych, numer grudniowy.
 6. Przypominamy, że wypominki roczne można zamawiać do końca listopada.
 7. W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym nasza Parafia wraz z Parafialnym Zespołem Caritas organizuje „List do św. Mikołaja od seniora”. Prosimy seniorów, którzy mają potrzeby, a nie są w stanie ich spełnić o napisanie takiego listu do końca listopada. Listy można zostawić w skrzynce pocztowej przy plebanii lub w sklepiku parafialnym w każdy wtorek i piątek w godz. od 17.00 – 18.00. Potrzeby seniorów będą publikowane anonimowo na stronie internetowej parafii oraz na Facebooku Parafialnym.

Natomiast osoby, które chcą zostać św. Mikołajem i sprawić radość seniorom w nadchodzące święta proszone są o skontaktowanie się z Parafialnym Caritas telefonicznie, mailowo lub osobiście w godzinach otwarcia sklepiku. Szczegóły na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej parafii i parafialnym Facebooku.

 1. W minionym tygodniu zostały usunięte drobne usterki przy organach oraz dokonano strojenia. Zostały zakończone prace przy pomieszczeniu na śmieci segregowane, dokonano przeglądu kotłowni w kościele i naprawiono jeden piec, dokonano obcinki i pielęgnacji krzewów wokół kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za te prace firmie Krzysztofa Zacnego KRISCARS oraz OSP Kęty. Bóg zapłać za wpłacane na konto parafialne oraz za złożone dziś ofiary z przeznaczeniem na bieżące naprawy i utrzymanie parafii. Dziękujemy również za ofiary składane do skarbonek w wejściach do kościoła na kwiaty, sprzątanie i środki czystości. Dziękujemy również za choinki, choć jeszcze nie ścięte, ale są już w wystarczającej ilości do dekoracji świątecznej.
 2. Zapraszamy w każdą niedzielę do parafialnej kawiarenki po Mszach św. od 9.15.-13.00. na kawę, ciasto i kremówkę.
 3. Spotkanie Margaretek we wtorek po Mszy św. wieczornej.