OGŁOSZENIA – 32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.11. 2023 R.

 

 1. Dziś XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ze stolika między ławkami można zabrać ulotkę z informacjami o tym dniu. Nieszpory dziś o godz. 17.30.
 2. Kalendarz liturgiczny:
 • W poniedziałek wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
 • W piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
 • W sobotę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
 1. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji III piątku miesiąca. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, prośby i podziękowania oraz koronka do Miłosierdzia Bożego. Po zakończonym nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego odbędzie wieczór uwielbienia. Zachęcamy i zapraszamy na ten wieczór, by wspólnie wielbić i wychwalać Pana i Jego Miłosierdzie.
 2. Spotkanie wspólnot:
 • Klubu Seniora w czwartek o godz. 16.00. Prosimy zabrać tablety i smartfony.
 • Bractwa Miłosierdzia w czwartek o godz. 17.30
 • Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 1. Wspólnota młodzieżowa Ruchu Światło – Życie w naszej Parafii zaprasza na Mszę św. dziękczynną z okazji jubileuszu 35 – lecia powstania Wspólnoty. Zapraszamy byłych oazowiczów, młodszych i starszych na Mszę św., w sobotę, 18 listopada na godz. 14.00, a po niej na świętowanie do parafialnej kawiarenki. Będą obecni byli moderatorzy naszej wspólnoty oraz moderator diecezjalny.
 2. Msza św. dla dzieci przedszkolnych i małżeństw w niedzielę, 19 listopada o godz. 10.00. Podczas Mszy św. odbędzie się Orszak Wszystkich Świętych. Już dziś zapraszamy dzieci z rodzicami do wzięcia udziału. Zachęcamy, aby ubrać się w strój swojego patrona lub dowolnego świętego. Podczas orszaku będą niesione relikwie świętych, które są w naszej parafii. Po Mszy świętej zapraszamy rodziców i dzieci do kawiarenki.
 3. W sobotę przypadają imieniny ks. Bpa Ordynariusza Romana Pindla. Pamiętajmy o modlitwie w intencji ks. Biskupa i całej diecezji.
 4. Przy wyjściach z kościoła można jeszcze nabyć listopadowo-grudniowy numer Głosu Serca, a na stoliku przy zakrystii Małego Gościa, Gościa Niedzielnego.
 5. Pielgrzymka członków Apostolstwa Dobrej Śmierci na dzień skupienia do Sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu koło Skoczowa w sobotę, 2 grudnia br. Wyjazd o godz. 8.30. Powrót ok. godz. 16.00. Zapisy w zakrystii. Koszt 30 zł.
 6. W przyszłym roku, tak jak w poprzednich latach organizowany jest z naszej parafii dla rodzin i osób dorosłych wyjazd na Wakacje z Bogiem nad jeziora w Puszczy Augustowskiej i na Suwalszczyźnie. Zamieszkanie w miejscowości Giby w domkach letniskowych z pełnym węzłem sanitarnym. Całodzienne wyżywienie, trzy posiłki. W programie spływy kajakiem, rejs statkiem, pielgrzymowanie do sanktuariów: w Sejnach, Studzienicznej i Wigrach. Istnieje też możliwość pielgrzymowania do Wilna. Koszt od osoby dorosłej ok. 120 zł za dzień. Termin 15.07.-26.07.2024 r. Natomiast w dniach 8.07.-17.07. organizowana jest pielgrzymka rowerowa z Kęt do Wilna. Liczba miejsc ograniczona. Długość trasy do przejechania każdego dnia ok. 120-130 km. Całość ok. 900 km. Zapisy i więcej informacji u ks. Proboszcza.
 7. Agnieszka Walencik, misyjna wolontariuszka w imieniu swoim i Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” z Krakowa składa gorące podziękowanie za ciepłe przyjęcie i złożone tydzień temu ofiary. Ofiara do puszek wyniosła: 10 950,98 zł, 100 dolarów, 10 funtów i 10 EUR. Całość tej ofiary zostanie przeznaczona na wsparcie mojego wyjazdu misyjnego oraz placówki w Tupizie. Polecam Panu Bogu w modlitwie całą Parafię, prosząc o łaski dla niej.
 8. Przypominamy, że wypominki roczne można zamawiać do końca listopada.
 9. Zapraszamy w każdą niedzielę do parafialnej kawiarenki po Mszach św. od 9.15.-13.00. na kawę i ciasto.
 10. Kościół od paru dni jest ogrzewany. Prosimy o zamykanie drzwi.