OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 7.11. 2021 R.


 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja najświętszego Sakramentu. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec prowadzony przez Róże Kobiet dziś o godz. 16.30. Nieszpory o godz. 17.30.
 2. Kalendarz liturgiczny:
  • We wtorek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  • W środę wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  • W czwartek wspomnienie św. Marcina Tours, biskupa.
  • W piątek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
  • W sobotę wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
 1. Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem władz samorządowych i pocztów sztandarowych odbędzie się w czwartek, 11 listopada o godz. 9.00 w naszym kościele. O godz. 8.50 składanie wiązanek pod pomnikiem Ofiar Nazizmu i Komunizmu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, którym droga jest nasza Ojczyzna. W czwartek kancelaria nieczynna.
 2. Różaniec prowadzony przez członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o godz.17.15, a po nim Msza św. w intencji apostolstwa.
 3. W czwartek imieniny ks. Marcina. Życzymy Mu darów Ducha Świętego, błogosławieństwa Bożego oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności. Msza św. w intencji ks. Marcina będzie w czwartek, 25 listopada o godz. 18.00.
 4. Przez cały miesiąc listopad, 10 min. przed każdą Mszą św. wieczorną wypominki jednorazowe i modlitwy za zmarłych. Wypominki roczne i jednorazowe można zamawiać do końca listopada.
 5. W piątek wypominki i Msza św. o godz. 18.00 ofiarowana za dusze wypominane w naszym kościele oraz za zmarłych w 2021 r.
 6. Spotkanie biblijne odbędą się w piątek o godz. 18.40 w sali Św. Rodziny w domu katechetycznym.
 7. W niedzielę, 14 listopada Mszą św. o godz. 10.00 rozpoczniemy parafialny etap drogi synodalnej. Synod, który ogłosił papież Franciszek, to czas pokornego i wspólnego uczenia się jak być Kościołem Jezusa Chrystusa w trzecim tysiącleciu. Celem obecnego synodu jest pełna wiary i słuchania natchnień bożych refleksja nad naszą wspólną drogą w Kościele. Do uczestnictwa w tej Eucharystii zapraszamy Parafialną Radę Duszpasterską, wszystkie wspólnoty działające w naszej parafii: dziecięce, młodzieżowe i dorosłych oraz wszystkich, którzy chcą włączyć się w drogę synodalną. Termin pierwszego spotkania: 24.11.2021 r. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, po niej modlitwa – adoracja Najświętszego Sakramentu, następnie spotkanie w domu katechetycznym.
 8. Msza św. i błogosławieństwo z okazji I – szej rocznicy urodzin i chrztu św. w niedzielę, 14 listopada o godz. 13.00.
 9. W minionym tygodniu zostały usunięte usterki przy organach: uszczelniono wiatrownicę oraz dokonano strojenia.
 10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary na kwiaty parafianom os. 700 – lecia 4 i 5. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. 700 – lecia 6 i 7.
 11. Pielgrzymka członków Apostolstwa Dobrej Śmierci na dzień skupienia do Sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu koło Skoczowa w sobotę, 27 listopada. Wyjazd o godz. 8.15. Powrót ok. godz. 16.00. Zapisy w zakrystii. Koszt 25 zł.

Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę do Ludźmierza i Zakopanego. Wyjazd w sobotę, 13 listopada o godz. 7.45.

 1. Przy wyjściach z kościoła można jeszcze nabyć listopadowo-grudniowy numer Głosu Serca, a w zakrystii Miłujcie się, Małego Gościa, Gościa Niedzielnego, a nim m. in. o niezwykłym małżeństwie – Józefinie i Emilu Mika, którzy 80 lat temu za miłość do Ojczyzny zapłacili najwyższą cenę.