OGŁOSZENIA – 32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.11. 2022 R.

 

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec prowadzony przez Róże Kobiet dziś o godz. 16.30. Nieszpory o godz. 17.30.
 2. Kalendarz liturgiczny:
 • W środę Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 • W czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 • W piątek wspomnienie św. Marcina Tours, biskupa.
 • W sobotę wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
 1. Przez cały miesiąc listopad, 10 min. przed każdą Mszą św. wieczorną wypominki jednorazowe i modlitwy za zmarłych. W piątek o godz. 18.00 Msza św. ofiarowana za dusze wypominane w naszym kościele oraz za zmarłych w 2022 r. Wypominki roczne i jednorazowe można zamawiać do końca listopada.
 2. Spotkanie Zespołu charytatywnego we wtorek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy również osoby, które chcą się włączyć w tę wspólnotę.
 3. Różaniec prowadzony przez członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o godz.17.15, a po nim Msza św. w intencji apostolstwa.
 4. Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem władz samorządowych i pocztów sztandarowych odbędzie się w piątek, 11 listopada o godz. 9.30 w naszym kościele. O godz. 9.20 składanie wiązanek pod pomnikiem Ofiar Nazizmu i Komunizmu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, którym droga jest nasza Ojczyzna. Po Mszy św., ok. 10.30 odbędzie się koncert „Pokój Tobie, Polsko, Ojczyzno moja!” Wystąpią: Paweł Grubabazuna koncertowa, Gedymin Grubbaorgany. Artyści wykonają własnego autorstwa “Suitę koncertową na bazunę i organy” oraz utwory o tematyce patriotycznej. Serdecznie zapraszamy. W piątek kancelaria nieczynna.
 5. DYSPENSA OD OBOWIĄZKU ZACHOWANIA WSTRZEMIĘŹLIWOŚCI OD POKARMÓW MIĘSNYCH I ZACHOWANIA DNIA POKUTY
  Dla dobra duchowego wszystkich wiernych pragnących uszanować zasady religijne i moralne, na podstawie kan. 87 oraz uwzględniając treść kanonów 1250 i 1251 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam w piątek 11 listopada 2022 roku, wszystkim wiernym przebywającym na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej dyspensy od charakteru pokutnego tego dnia, w tym obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  Jednocześnie zobowiązuję korzystających dobrowolnie z dyspensy, do podjęcia dowolnej formy pokuty w innym czasie (np. odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego lub złożenie ofiary na misje, biednych lub na potrzeby uchodźców).
  † Roman PINDEL
  Biskup Bielsko-Żywiecki
  Ks. Adam BIENIEK
  Kanclerz Kurii
 6. W piątek imieniny ks. Marcina, ks. Sławomira Młodzika były 5 listopada. Msza św. w intencji ks. Marcina i ks. Sławomira Młodzika będzie w piątek, 11 listopada o godz. 18.00.
 7. Spotkanie biblijne odbędzie się w piątek o godz. 18.40 w sali Św. Rodziny w domu katechetycznym.
 8. Msza św. i błogosławieństwo z okazji I – szej rocznicy urodzin i chrztu św. w niedzielę,13 listopada o godz. 13.00.
 9. W niedzielę, 13 listopada, Kościół katolicki będzie obchodził 6 Światowy Dzień Ubogich. W naszej parafii pragniemy zaprosić wszystkich parafian do celebrowania tego dnia. Każdy z nas może coś podarować osobie ubogiej czy bezdomnej. Może to być: modlitwa, post, uśmiech, rozmowa. Dlatego też tego dnia pragniemy zaprosić wszystkich Parafian do naszej kawiarenki od godz. 9.00 do 14.00 na kawę z sercem oraz na słodki poczęstunek, w tym dniu serwowanym za darmo. Zachęcamy do współtworzenia tego dnia poprzez upieczenie i podarowanie ciasta do kawiarenki własnego wypieku, aby wspólnie zasiąść do stołu, dzieląc się słowem, uśmiechem i ciastem, będzie też można złożyć ofiarę na cele charytatywne w naszej parafii do skarbony w kawiarence. Chętnych do upieczenia ciasta prosimy o przyniesienie w sobotę od 8.00-10.00 lub w niedzielę.
 10. Przy wyjściach z kościoła można nabyć listopadowo-grudniowy numer Głosu Serca, liczący 52 strony, a w nim sprawozdania z pielgrzymek, z uroczystości parafialnych z kazaniami, rozważania na każda niedzielę, z życia wspólnot, ogłoszenia, intencje mszalne, a w zakrystii Miłujcie się, Małego Gościa, Gościa Niedzielnego.
 11. Dzisiaj, w niedzielę, 6 listopada można oddać krew na Małopolskiej Stacji Krwiodawstwa w domu katechetycznym w godzinach 9.00 – 15.00. Ze względu na akcję krwiodawstwa kawiarenka dzisiaj nieczynna.