OGŁOSZENIA – 30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.10. 2020 R.


 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy dzień Misyjny i rozpoczyna Tydzień Misyjny.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane w tygodniu i w niedzielę o godz. 17.30., po nich Msza św.  Dzieci, które wykonały różańce do konkursu prosimy o złożenie w zakrystii do poniedziałku, 25 października. W niedzielę, 31 października ogłoszenie wyników konkursu i nagrody. Pielgrzymka dla dzieci i rodziców do Ludźmierza i Zakopanego odbędzie się w sobotę, 13 listopada. Dzieci, które były 20 razy na różańcu jadą w nagrodę za darmo. Zapisy na wyjazd do niedzieli, 31 października.
 3. W poniedziałek o godz. 16.00 w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej różaniec pompejański w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy zabijania dzieci poczętych, a po nim Msza św. wynagradzająca.
 4. Kalendarz liturgiczny:
  • We wtorek wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej. Po różańcu modlitwa za wstawiennictwem Błogosławionej. Otoczmy szczególną modlitwą w tym dniu Siostry Zmartwychwstanki, w dniu, kiedy w liturgii wspominamy ich Założycielkę.
  • W czwartek święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 1. Msza św. w intencji Mężczyzn Świętego Józefa, mężczyzn i ojców naszej parafii we wtorek o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie w sali Św. Rodziny w domu katechetycznym.
 2. Wypominki roczne na Msze Św. na godz. 7.00., 11.30., 18.00 oraz jednorazowe można składać codziennie w zakrystii po Mszy św. lub w kancelarii w godzinach urzędowania do końca listopada.
  Prosimy wypominek nie składać na tacę.
 3. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w piątek, 29 października od godz. 17.00 – 18.00. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na niedzielę i 1 listopada!
 4. MSZA ŚW. NA CMENTARZU 1 listopada będzie odprawiana w intencji zmarłych Parafian i odbędzie się na nowej części cmentarza. Rozpocznie się ona o godz. 14.30, a po niej odbędzie się procesja z modlitwą za zmarłych. Podczas procesji będziemy się modlić za zmarłych, którzy odeszli do wieczności w ostatnim roku.
 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, Małego Gościa Niedzielnego i Gościa Niedzielnego.
 6. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary na kwiaty parafianom z Sikorskiego 6 i 7 oraz ul. Kleparz. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. 700 – lecia 1, 2, 3.
 7. W czwartek przypada 1 rocznica śmierci ks. Jerzego Leśki. Msza św. w jego intencji w czwartek o godz. 6.30.
 8. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach – Podlesiu informuje, że w niedzielę, 31 października, w godzinach 8:00 – 15:00 na płycie kęckiego Rynku czynny będzie Punkt Szczepień przeciwko Covid – 19. Dostępne będą szczepionki Johnson & Johnson oraz Pfizer.