OGŁOSZENIA – 30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.10. 2022 R.

 

 

 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy dzień Misyjny i rozpoczyna Tydzień Misyjny.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane w tygodniu i w niedzielę o godz. 17.30., po nich Msza św.  Dzieci, które wykonały różańce do konkursu prosimy o złożenie w zakrystii do czwartku, 27 października. W niedzielę, 30 października ogłoszenie wyników konkursu i nagrody.
 3. We wtorek o godz. 16.00 w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej różaniec pompejański w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy zabijania dzieci poczętych, Msza św. wynagradzająca w tym dniu o godz. 7.30.
 4. Kalendarz liturgiczny:
 • W środę wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej. Po różańcu modlitwa za wstawiennictwem Błogosławionej. Otoczmy szczególną modlitwą w tym dniu Siostry Zmartwychwstanki, w dniu, kiedy w liturgii wspominamy ich Założycielkę.
 • W piątek święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 1. Msza św. w intencji Mężczyzn Świętego Józefa, mężczyzn i ojców naszej parafii we wtorek o godz. 18.00. O godz. 17.30 mężczyźni poprowadzą różaniec. Po Mszy św. spotkanie w sali Św. Rodziny w domu katechetycznym.
 2. W ostatni piątek miesiąca, 28 października, nasza parafia jest zaproszona do uczestnictwa i przewodniczenia w czuwaniu w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie. Zachęcamy do udziału. Z naszej parafii organizujemy wyjazd autobusem. Koszt 15 zł. Wyjazd o godz. 17.15. Zapisy w zakrystii. Można również dojechać własnym samochodem. Rozpoczęcie czuwania drogą krzyżową o godz. 18.00, o godz. 19.00 nabożeństwo różańcowe, zakończenie Mszą św. o godz. 20.00. Do udziału w sposób szczególny zachęcamy rodziców wraz młodzieżą, która przyjęła we wrześniu bierzmowanie. Jeśli ktoś nie może uczestniczyć od godz. 18.00 w modlitewnym czuwaniu, to dojedźmy na różaniec na godz. 19.00 lub Mszę św. o godz. 20.00, która będzie w intencji wszystkich Parafian i powierzanych przez Was intencji.
 3. Wypominki roczne na Msze Św. na godz. 7.00., 11.30., 18.00 oraz jednorazowe można składać codziennie w zakrystii po Mszy św. lub w kancelarii w godzinach urzędowania do końca listopada. Prosimy wypominek nie składać na tacę.
 4. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. młodzież oazowa będzie rozprowadzała znicze. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dofinansowanie wyjazdów i rekolekcji młodzieży.
 5. Serdeczne Bóg zapłać za złożone tydzień temu ofiary na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Zebrano 5117 zł.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, Małego Gościa Niedzielnego i Gościa Niedzielnego.
 7. W piątek przypada 2 rocznica śmierci ks. Jerzego Leśki. Msza św. w jego intencji w piątek o godz. 18.00.