OGŁOSZENIA – 29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.10.2021 R.

 

    

 1. W czwartek podczas odpustu ku czci św. Małgorzaty Marii Alacoque Nuncjusz Apostolski w Polsce, ks. Arcybiskup Salavatore Pennacchio wprowadził relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Relikwiarz znajduje się, patrząc na ołtarz po lewej stronie, w miejscu przygotowanym na relikwiarze przed zakrystią. Bóg zapłać rodzinie modlącej się w naszej świątyni za ufundowanie relikwiarza. Nowenna do bł. Stefana będzie każdego 28 dnia miesiąca.

Ks. Nuncjusz przywiózł dla naszej Parafii Apostolskie Błogosławieństwo Ojca Świętego Franciszka. Można je zobaczyć w gablotce. Osoby, które by chciały otrzymać kserokopię, mogą zapisać się w zakrystii na listę.

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane w tygodniu i w niedzielę o godz. 17.30., po nich Msza św. Zachęcamy dzieci do wykonania różańców, a rodziców prosimy o pomoc. Każdy wykonany różaniec będzie nagrodzony. Różańce podpisane należy złożyć do 24 października w zakrystii.
 2. Kalendarz liturgiczny:
 • W poniedziałek święto św. Łukasza, Ewangelisty.
 • W środę uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera i patrona diecezji.
 • W piątek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Po różańcu modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 • W sobotę wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.
 1. Msza św. z okazji Dnia Nauczyciela w intencji nauczycieli w środę o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie na plebanii przy stole.
 2. Spotkania wspólnot:
 • Katecheza dla dorosłych we wtorek o godz. 18.40.
 • Bractwa Miłosierdzia w czwartek o godz. 17.00.
 • Klubu Seniora w czwartek o godz. 17.00.
 • Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 • Krąg biblijny w piątek o godz. 18.40 w sali Św. Rodziny.
 1. Wypominki roczne na Msze św. na godz. 7.00., 11.30., 18.00 oraz jednorazowe można składać codziennie w zakrystii po różańcu lub po Mszy św. oraz w kancelarii w godzinach urzędowania.
 2. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się oraz kalendarze z Gościa Niedzielnego w cenie 7 zł.
 3. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary na kwiaty parafianom os. Sikorskiego 4 i 5. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. Sikorskiego 6 i 7 oraz ul. Kleparz. Dziękujemy również za złożone dziś ofiary na tace oraz wpłacane na konto parafialne z przeznaczeniem na prace wykończeniowe i utrzymanie parafii.
 4. Serdeczne Bóg zapłać za złożone tydzień temu ofiary na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Zebrano 5872 zł.