OGŁOSZENIA – 28 NIEDZIELA ZWYKŁA 9.10. 2022 R.

 

 

 1. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodził XXII DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem: „Blask prawdy”. Z racji Dnia Papieskiego będą zbierane ofiary do puszek przed kościołem na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane w tygodniu i w niedzielę o godz. 17.30., po nich Msza św. Jeszcze raz zachęcamy dzieci do wykonania różańców, a rodziców prosimy o pomoc. Każdy wykonany różaniec będzie nagrodzony. Na każdym różańcu dzieci otrzymują obrazki.
 3. W czwartek ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie o godz. 18.00. Będzie ono w następującym porządku liturgicznym: o godz. 18.00 przy hejnale maryjnym i śpiewie O Maryjo witam Cię wniesienie figury Matki Bożej Fatimskiej do prezbiterium, wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec fatimski. Po różańcu Msza św. z okolicznościowym kazaniem, a po niej procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Bardzo prosimy wszystkich o przyniesienie świec z osłonkami! Można je nabyć przed nabożeństwem przy wejściu do kościoła. Nabożeństwo będzie prowadził ks. Tomasz Chamera. W tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30, lecz o godz. 18.00 w ramach nabożeństwa fatimskiego.
 4. W czwartek różaniec ADŚ i Msza św. w intencji apostolstwa w czasie nabożeństwa fatimskiego.
 5. W piątek, 14 października odbędzie się w naszej parafii odpust z okazji wspomnienia św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Uroczystą sumę odpustową z kazaniem o godz. 18.00 odprawi ks. Zdzisław Grochal, proboszcz parafii Narodzenia NMP w Porąbce. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Z racji odpustu w naszej parafii nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek kancelaria nieczynna.
 6. Kalendarz liturgiczny:
 • W czwartek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
 • W sobotę wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
 1. Msza św. dla dzieci przedszkolnych i małżeństw w niedzielę, 16 października, o godz. 10.00. Po Mszy świętej zapraszamy rodziców i dzieci do kawiarenki. Gdy rodzice będą pić kawę, dzieci będą miały wspólne zabawy. Będą gry i konkursy dzieci ze szkoły podstawowej.
 2. Zapraszamy w każdą niedzielę do parafialnej kawiarenki po Mszach św. od 9.15.-13.00. na kawę i ciasto.
 3. W III niedzielę miesiąca, 16 października, składka przeznaczona na prace wykończeniowe i utrzymanie parafii.
 4. Wypominki roczne na Msze św. na godz. 7.00., 11.30., 18.00 oraz jednorazowe można składać codziennie w zakrystii po różańcu lub po Mszy św., a także w kancelarii w godzinach urzędowania.
 5. Trwają prace związane uporządkowaniem terenu wokół kościoła oraz remontem chodników przy parkingu i uzupełnieniem parkingu kostką brukową. Parking dziś jest otwarty na czas nabożeństw. Prosimy po Mszach św. nie zostawiać samochodów na poniedziałek na parkingu, gdyż to uniemożliwi prace budowlane oraz może zostać uszkodzony samochód. Przypominamy, że parking jest tylko dla uczestników nabożeństw i spotkań duszpasterskich.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego.
 7. Dziś liczenie wiernych. Aby ułatwić liczenie nie wszystkie drzwi były otwarte.