OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Zwykła – 23.01.2022 R.

 1. Msze św. w tygodniu w czasie ferii o godz. 7.00 i 18.00. Nieszpory dzisiaj o godz. 17.30.
 2. Kalendarz liturgiczny:
 • W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
 • We wtorek święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.
 • W środę wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa.
 • W piątek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
 1. We wtorek o godz. 7.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy zabijania dzieci poczętych, a o godz. 16.30 różaniec pompejański w powyższej intencji.
 2. Msza św. w intencji Mężczyzn Świętego Józefa, mężczyzn i ojców naszej parafii we wtorek o godz. 18.00., po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa prowadzona przez mężczyzn. Święty Józef, Opiekun Jezusa, patron rodzin i ludzi pracy jest niezastąpionym orędownikiem w morzu naszych codziennych spraw, jak i wielkich potrzeb. Będziemy mu polecać naszą pracę, małżeństwa i rodziny, ojców i mężów, matki i żony. Młodzież zachęcamy do modlitwy o dobrego męża czy żonę.
 3. W środę trzecie spotkanie synodalne. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, po niej modlitwa – adoracja Najświętszego Sakramentu, następnie spotkanie w domu katechetycznym. Temat: Rozeznawanie i podejmowanie decyzji. Pytania do dyskusji i refleksji na stronie internetowej i na kartkach na stoliku.
 4. Spotkanie biblijne odbędzie się w piątek o godz. 18.40 w sali Św. Rodziny w domu katechetycznym.
 5. W tym tygodniu przypadają nowenny:
 • w środę po Mszy św. o godz. 18.00 do bł. Matki Celiny Borzęckiej.
 • w piątek po Mszy św. o godz. 18.00. bł. Kard. S. Wyszyńskiego.
 1. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć w przedsionku kościoła gromnice.
 2. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary parafianom z os. kard. S. Wyszyńskiego 14 i 15. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. Nad Sołą 1, 2 i 3.
 3. Dekretem ks. Biskupa Ordynariusza kadencja aktualnych Parafialnych Rad Duszpasterskich zakończy się 14 lutego 2022 roku. Zgodnie z dekretem Statutu Parafialnej Rady Duszpasterskiej diecezji bielsko-żywieckiej ogłoszonym przez ks. Biskupa Ordynariusza Romana Pindla w dniu 22 grudnia 2021 r., w każdej parafii mają być przeprowadzone wybory Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Członkiem z wyboru może być praktykujący katolik, mający stałe zamieszkanie w parafii, pełnoletni, odznaczający się roztropnością, wolny od kar kościelnych i cieszący się dobrą opinią wśród parafian. Prosimy o przekazywanie nazwisk kandydatów ks. Proboszczowi w formie pisemnej wraz z uzasadnieniem do 28 lutego 2022 r. Czynne prawo wyborcze przysługuje wszystkim pełnoletnim członkom parafii. Statut jest wywieszony w gablotce. Wybory w naszej parafii będą przeprowadzone 13 marca 2022 r.
 4. Zachęcamy do nabywania: Małego Gościa Niedzielnego” iGościa Niedzielnego”.
 5. W piątek przypada 77 rocznica wyzwolenia Kęt spod okupacji niemieckiej. Modlitwa przy pomniku Ofiar nazizmu i komunizmu po Mszy św. wieczornej.
 6. Dziś można złożyć dar krwi na Małopolskiej Stacji Krwiodawstwa w domu katechetycznym w godzinach 9.00 – 15.00. Klub HDK przy naszej parafii w tym roku, w lipcu będzie obchodził jubileusz 25 – lecia powstania. Aby uświęcić ten piękny jubileusz, Zarząd Klubu zamówił sztandar dla klubu. Dziś przed kościołem do puszek można złożyć ofiarę wspierając zakup sztandaru.