7 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21.05.2023 R.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 1. W sobotę 70 dzieci przyjęło Pierwszą Komunię św. Dzieci uczestniczą w nabożeństwie majowym o godz. 17.30, a następnie we Mszy świętej, na której przystępują do Komunii Świętej w taki sam sposób, jak w dzień uroczystości. W tym tygodniu Msza św. wieczorna będzie rozpoczynać się przed godz. 18.00, zaraz po nabożeństwie majowym.
 2. Zakończenie Białego Tygodnia w niedzielę, 28 maja na dodatkowej Mszy św. o godz. 14.00, podczas której dzieci pierwszokomunijne odnowią przyrzeczenia chrzcielne.
 3. Bóg zapłać za przygotowanie dekoracji kościoła na uroczystość I-szej Komunii św. Siostrze Annie. Dziękujemy również rodzicom dzieci klas trzecich za ofiary na wystrój kościoła i dekorację oraz za rozwieszenie wstęg między filarami i wianków oraz za dar ołtarza – 5 ornatów maryjnych.
 4. W poniedziałek wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy – patronki spraw trudnych. Przed Mszami św. rano i wieczorem można będzie nabyć róże, które na zakończenie Mszy św., po modlitwie za wstawiennictwem Świętej Rity, zostaną poświęcone.
 5. W czwartek o godz. 7.30 Msza św. w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy zabijania dzieci poczętych, a po niej w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej różaniec pompejański w powyższej intencji.
 6. Wieczór uwielbienia odbędzie się w czwartek, 25 maja po Mszy św. wieczornej.
 7. Liturgiczne obchody tygodnia:
 • W środę wspomnienie NMP, Wspomożycielki Wiernych.
 • w piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.
 • w piątek po litanii do Matki Bożej nowenna do bł. Celiny Borzęckiej. Z okazji Dnia Matki w sposób szczególny w tym dniu modlimy się za nasze mamy. Msza św. w intencji matek i ojców z okazji DNIA MATKI i OJCA odbędzie się w środę, 14 czerwca o godz. 18.00, a po niej program artystyczny.
 • 28 maja, w niedzielę, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny w liturgii Kościoła.
 1. Dziś, w niedzielę, można złożyć dar krwi od godz. 9.00 do 15.00 na stanowiskach Małopolskiej Stacji Krwiodawstwa w Domu Katechetycznym.
 2. W piątek, 26 maja odbędzie się Dzień Skupienia ADŚ w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie. Rozpoczęcie o godz. 14.00, a zakończenie Mszą św. o godz. 20.00. Dojazd we własnym zakresie.
 3. 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Miłujcie się, Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego oraz Głosu Serca.
 4. Osoby, które zapisały się na dwudniową pielgrzymkę do Warszawy, Niepokalanowa i Lichenia prosimy o wpłatę 200 zł do 25 maja.
 5. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki w godz. 9.15-13.00. i do działającego w niej Parafialnego Kącika Literatury Dziecięcej.
 6. Zespół charytatywny dyżuruje w sklepiku w domu katechetycznym we wtorki i piątki w godzinach od 17.00 – 18.00. W sklepiku można nabyć dewocjonalia, Pismo Św., książki religijne, różańce, zioła O. Grzegorza.
 7. Cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Monte Cassino w Kętach zaprasza wszystkich na Piknik Rodzinny, który odbędzie się w sobotę, 27 maja. Piknik rozpocznie się o godzinie 13.00. na terenie placówki.
 8. Rodzinny piknik majowy odbędzie się w Ranczo na Widoku, w niedzielę, 28 maja. Szczegóły na plakatach w gablotce.