OGŁOSZENIA – 31 NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.11. 2023 R.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec prowadzony przez Róże Kobiet dziś o godz. 16.30. Nieszpory o godz. 17.30.
 2. Kalendarz liturgiczny:
 • W czwartek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 • W piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 • W sobotę wspomnienie św. Marcina Tours, biskupa.
 1. Przez cały miesiąc listopad, 10 min. przed każdą Mszą św. wieczorną wypominki jednorazowe i modlitwy za zmarłych. W piątek o godz. 18.00 Msza św. ofiarowana za dusze wypominane w naszym kościele oraz za zmarłych w 2023 r. Wypominki roczne i jednorazowe można zamawiać do końca listopada.
 2. Spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i rodziców w środę o godz. 18.30. Dzieci będą miały spotkanie w kościele, a rodzice w domu katechetycznym. Prosimy, o ile jest to możliwe, aby na spotkanie przyszli oboje rodzice.
 3. Różaniec prowadzony przez członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o godz.17.15, a po nim Msza św. w intencji apostolstwa.
 4. Msza św. w intencji ks. Sławomira Młodzika z okazji imienin będzie w piątek, 10 listopada o godz. 18.00.
 5. Spotkanie biblijne odbędzie się w piątek o godz. 18.40 w sali Św. Rodziny w domu katechetycznym.
 6. Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem władz samorządowych i pocztów sztandarowych odbędzie się w sobotę, 11 listopada o godz. 9.00 w naszym kościele. Przed Mszą św. składanie wiązanek pod pomnikiem Ofiar Nazizmu i Komunizmu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, którym droga jest nasza Ojczyzna. Po Mszy św., ok. 10.00 odbędzie się koncert „Pokój Tobie, Polsko, Ojczyzno moja!”  Wystąpią: Krzysztof Karcz – organy oraz Bielski Chór Kameralny. Serdecznie zapraszamy. W sobotę kancelaria nieczynna.
 7. Msza św. i błogosławieństwo z okazji I – szej rocznicy urodzin i chrztu św. w niedzielę,12 listopada o godz. 13.00.
 8. Świat organizował w ostatnich dniach tzw. Halloween traktując to jako zabawę. Papież Benedykt XVI powiedział: Halloween jest to święto antychrześcijańskie i niebezpieczne. Promuje kulturę śmierci. Popycha nowe pokolenia w kierunku mentalności ezoterycznej magii, atakuje święte i duchowe wartości. Zabawowe ujęcie Halloween nie zabezpiecza przed kontaktem z demonami, dla których nie ma znaczenia, czy ktoś je wzywa w zabawie czy zaprasza poważnie.

W ostatnich latach w wielu parafiach organizowany był przed uroczystością Wszystkich Świętych Orszak Wszystkich Świętych, aby po chrześcijańsku przeżyć ten czas modlitwy do świętych i za naszych bliskich zmarłych. Pragniemy również w naszej parafii wprowadzić taką tradycję, by obudzić w nas i w młodym pokoleniu prawdę o Świętym Obcowaniu przez modlitwę do naszych patronów, którzy orędują za nami u Boga. Już dziś zapraszamy dzieci z rodzicami do wzięcia udziału w Orszaku Świętych, który odbędzie się w niedzielę, 19 listopada podczas Mszy św. o godz. 10.00. Zachęcamy, aby ubrać się w strój swojego patrona lub dowolnego świętego. Podczas orszaku będą niesione relikwie świętych, które są w naszej parafii.

 1. Przy wyjściach z kościoła można nabyć listopadowo-grudniowy numer Głosu Serca, liczący 44 strony, a w nim sprawozdania z pielgrzymek, z uroczystości parafialnych z kazaniami, rozważania na każdą niedzielę, z życia wspólnot, ogłoszenia, intencje mszalne, a na stoliku przy zakrystii można nabyć Małego Gościa, Gościa Niedzielnego. Od dzisiejszej niedzieli jest również do nabycia miesięcznik dla chorych i starszych pt. „Apostolstwo chorych”. Czasopismo to jest do nabycia na stoliku przy zakrystii w cenie 5 zł. Starsze numery można zabrać ze stolika za darmo między ławkami na środku kościoła.
 2. Młodzież oazowa dziękuje wszystkim, którzy zakupili znicze i za ofiary złożone przy tej okazji. Od piątku do niedzieli dwadzieścia osób z oazy młodzieżowej przebywa na oazie modlitwy z ks. Sławomirem Młodzikiem w Rycerce Górnej.
 3. Przy ołtarzu został umieszczony odnowiony zabytkowy krzyż, który wcześniej znajdował się w domu katechetycznym. Do krzyża został zrobiony uchwyt wykonany ze złoconych galwanicznie mosiężnych rur. Dotychczasowy krzyż został umieszczony w kaplicy Matki Bożej.
 4. Do Świąt Bożego Narodzenia prawie dwa miesiące, ale już dziś zwracamy się z prośbą o dar choinek. Może ktoś planuje wyciąć koło domu choinki o wysokości 5 m czy 6 m. Zapewniamy wycięcie i przywóz. Osoby, które mają taką możliwość prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
 5. Prawdopodobnie we wtorek w godzinach popołudniowych z os. 700 – lecia skradziono rower. Jeśli komuś zginął rower to prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
 6. Dziś można złożyć ofiarę do puszek przed kościołem dla Agnieszki Walencik z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, która w styczniu przyszłego roku wyjedzie na misje do Boliwii.
 7. Zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki w każdą niedzielę po Mszach od 9.15-13.00.