22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.08.2021 R.


 1. Nieszpory w każdą niedzielę o godz. 17.30.
 2. Od poniedziałku, 30 sierpnia Msze św. w dni powszednie o godz. 6.30, 7.30 i 18.00. Spowiedź w dni powszednie pół godziny przed każdą Mszą św. rano i wieczór, w niedzielę 20 minut przed Mszą św.
 3. Spotkanie Mężczyzn św. Józefa we wtorek. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00 w intencji Mężczyzn św. Józefa, mężczyzn i ojców naszej parafii, a po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa prowadzona przez mężczyzn. Święty Józef, Opiekun Jezusa, patron rodzin i ludzi pracy jest niezastąpionym orędownikiem w morzu naszych codziennych spraw, jak i wielkich potrzeb. Będziemy mu polecać naszą pracę, małżeństwa i rodziny, ojców i mężów, matki i żony.
 4. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży szkoły podstawowej oraz młodzieży szkół zawodowych i średnich w środę o godz. 7.30. Zapraszamy do modlitwy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli oraz pracowników szkoły. Spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego w pierwszy czwartek lub w pierwszy piątek.
 5. W czwartek przypada w naszej parafii całodniowa dziękczynna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszej diecezji. Zachęcamy wszystkich Parafian, dzieci, młodzież i dorosłych w tym dniu w godzinach od 8.00-18.00 do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w powyższej intencji.
 6. Kalendarz liturgiczny:
  • W czwartek od godz. 17.00 Godzina Święta przed pierwszym piątkiem prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ. W czasie adoracji modlimy się szczególnie za wszystkich powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego. O godz. 17.45 nowenna do św. Józefa Bilczewskiego. Od godz. 17.00 spowiedź przed pierwszym piątkiem.
  • W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 18.00 i 20.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu rano od godz. 8.00 – 9.00, prowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ oraz po Mszy św. wieczornej od godz. 18.30 prowadzi młodzież oazowa i rodziny Domowego Kościoła. Spowiedź od godz. 16.30 i pół godziny przed Mszą św. Po Mszy św. o godz. 20.00 zmiana tajemnic dla Róży Rodzin.
  • W piątek wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  • W sobotę kolejne nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca. Rozpoczęcie o godz. 7.30 Mszą św. z kazaniem, a po niej Różaniec. Po nabożeństwie zmiana tajemnic Różańca dla Róż Kobiet.
 1. W sobotę od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.
 2. Sakrament chrztu św. będzie udzielany w niedzielę, 5 września podczas Mszy św. o godz. 13.00. Rodziców i chrzestnych prosimy na katechezę przed chrztem św. w czwartek, 2 września po Mszy św. wieczornej.
 3. Rozpoczęcie roku formacyjnego wszystkich wspólnot parafialnych w przyszły piątek, 10 września Mszą św. o godz. 18.00.
 4. Spotkanie scholi dziewcząt, ministrantów oraz lektorów w sobotę o godz. 10.00. Zapraszamy również dziewczynki oraz chłopców, którzy chcą wstąpić do tych wspólnot.
 5. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i środki czystości parafianom os. Nad Sołą 11, 12, 13 i os. Zachodnie W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. Nad Sołą 14, 22 i 23.
 6. W piątek, 3 września rozpoczniemy nowennę przed beatyfikacją Sług Bożych: Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. Z okazji beatyfikacji redakcja „Gościa Niedzielnego” przygotowuje Gościa Extra, który w całości będzie poświęcony nowym błogosławionym. Będzie on do nabycia za tydzień w cenie 10 zł.