OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 NIEDZIELA ZWYKŁA – 16. 01. 2022 R.

 

 

 1. W związku z chorobą zespołu JODEŁKI koncert kolęd poświęcony pamięci Świętego Jana Pawła II, który dziś miał się odbyć zostaje odwołany i przełożony na 30 stycznia.  Nieszpory dzisiaj o godz. 17.30.
 2. W czasie ferii zimowych, czyli od poniedziałku Msze św. w dniu powszednie o godz. 7.00 i o godz. 18.00. Intencje pogrzebowe w odprawiane przez księży w czasie ferii są wywieszone w gablotce.
 3. Kalendarz liturgiczny:
 • Od wtorku, 18 stycznia do 25 stycznia będzie w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”.
 • W środę wspomnienie św. Sebastiana Pelczara, biskupa.
 • W piątek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
 • W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nowenna do św. Jana Pawła II.
 1. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, prośby i podziękowania oraz koronka do Miłosierdzia Bożego. Po zakończonym nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego odbędzie się wieczór uwielbienia.
 2. Spotkania wspólnot:
 • Katecheza dla dorosłych we wtorek o godz. 18.40
 • Bractwa Miłosierdzia w czwartek o godz. 17.30.
 • Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 1. W minionym tygodniu modliliśmy się podczas Mszy św. o zdrowie i błogosławieństwo w Nowym Roku dla Parafian z poszczególnych osiedli, ulic i modlących się w naszej świątyni. Pragniemy serdecznie podziękować za wspólną modlitwę i ofiary kolędowe, jakie złożyliście z racji tego spotkania oraz wszystkim, którzy zaprosili na kolędę indywidualną. Bóg zapłać.
 2. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiary parafianom os. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 12 i 13. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy mieszkańcom os. kard. S. Wyszyńskiego 14 i 15.
 3. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary i wpłacane na konto parafialne z przeznaczeniem na prace wykończeniowe i utrzymanie parafii.
 4. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i Miłujcie się. Można nabyć jeszcze świąteczny numer Głosu Serca.
 5. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć dar krwi na Małopolskiej Stacji Krwiodawstwa w domu katechetycznym w godzinach 9.00 – 15.00.

Klub HDK przy naszej parafii w tym roku, w lipcu będzie obchodził jubileusz 25 – lecia powstania. Aby uświęcić ten piękny jubileusz, Zarząd Klubu zamówił sztandar dla klubu. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszek wspierając zakup sztandaru.