XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.08.2025
- Nieszpory w każdą niedzielę o godz. 17.30.
- Kalendarz liturgiczny:
- W poniedziałek wspomnienie św. Klary, dziewicy.
- W środę, 13 sierpnia, kolejne Nabożeństwo Fatimskie – zapraszamy do licznego udziału. Rozpoczęcie nabożeństwa o 18.00. Przebieg nabożeństwa: przy hejnale maryjnym i śpiewie O Maryjo witam Cię wniesienie figury Matki Bożej Fatimskiej do prezbiterium, wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec fatimski, po różańcu Msza św. z okolicznościowym kazaniem, a po niej procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwo będzie prowadził ks. Sławomir Pietraszko.
- W czwartek uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji.
- W piątek uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o godz.:7.00., 8.30., 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Po Mszy św. o godz. 11.30 modlitwa przy pomniku Ofiar nazizmu i komunizmu za tych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
- Różaniec prowadzony przez członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o godz.17.15, a po nim Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci o godz.18.00.
- Apostolstwo Dobrej Śmierci organizuje w sobotę, 30 sierpnia w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Pogórzu XVII Pompejański Dzień Skupienia. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 7.30.
- W piątek o godz. 18.00 Msza św. w intencji dziękczynno-błagalnej o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata z racji III piątku miesiąca.
- Zarząd Klubu HDK przy naszej parafii informuje, że podczas niedzielnej akcji 3 sierpnia – 43 dawców oddało 19 350 ml krwi. Bardzo wszystkim dziękujemy i zapraszamy na kolejną akcję 5 października.
- Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, miesięcznika Apostolstwa Chorych. Można jeszcze nabyć wakacyjny numer Głosu Serca.